Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policja ustala tożsamość sprawcy bestialskiego znęcania się nad kotem na teren Kępy Młyńskiej w Brzegu.(Zdjęcia z monitoringu)

W środę 17 sierpnia br., nieznany na chwilę obecną mężczyzna przyniósł w reklamówce kota na teren Kępy Młyńskiej w Brzegu.

Policja ustala tożsamość sprawcy bestialskiego znęcania się nad kotem na teren Kępy Młyńskiej w Brzegu.(Zdjęcia z monitoringu)

W środę 17 sierpnia br., nieznany na chwilę obecną mężczyzna przyniósł w reklamówce kota na teren Kępy Młyńskiej w Brzegu.

Na nagraniu wideo, które udostępniono w na portalu społecznościowym widać bestialskie zachowanie sprawcy. Zwierzę odnaleziono na drugi dzień, a sprawą zajęli się policjanci z brzeskiej komendy.
„Nieznany mężczyzna uderzał w reklamówkę, a następnie wyrzucił ją w krzaki. Świadek zdarzania znalazła w tym miejscu kota w reklamówce. Ranione zwierzę zostało przekazane pod opiekę osoby zajmującej się odławianiem bezdomnych zwierząt. Policjanci zabezpieczyli monitoring, trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy” – mówi nam mł. asp. Grzegorz Skorupski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
„Ten człowiek działał w taki sposób, aby zabić kota. Najpierw go uderzał, a później wyrzucił razem z reklamówką w kierunku rzeki. Zwierzę miało dużo szczęścia, bo Odra nie była wysoka i reklamówka spadła ze skarpy na brzeg rzeki. Kotek był w złym stanie, miał oczopląs i problemy neurologiczne. Obecnie znajduje się w lecznicy i jest pod fachową opieką” – informuje Agnieszka Buczyńska, która zajmuje się odławianiem bezdomnych zwierząt.
Zawiadomienie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem wpłynęło nie tylko obligatoryjnie po interwencji policji, ale także z Brzeskiego Towarzystwa Miłośników Zwierząt.

„Kot był w stanie ciężkim, wskazującym na znęcanie się. Relacje świadka oraz nagranie z monitoringu tylko potwierdzają bestialskie zachowanie sprawcy. Złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie i wierzymy, że sprawca zostanie ukarany” – mówi Lidia Kita, prezes BTMZ.
Przypomnijmy, że znęcanie się nad zwierzętami jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca dopuścił się go ze szczególnym okrucieństwem, wówczas wymiar kary wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło www.brzeg24.pl

2196
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Wiadomości

Inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału WITD w Opolu, w ciągu zaledwie kilku dni i na tym samym punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi,