Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Opolszczyzny. Zatrzymano 32 nietrzeźwych kierowców.

Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Przez 4 dni przeprowadzili ponad 3 400 badań na

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Opolszczyzny. Zatrzymano 32 nietrzeźwych kierowców.

Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Przez 4 dni przeprowadzili ponad 3 400 badań na zawartość alkoholu.

Z tej liczby zostało zatrzymanych 32 nietrzeźwych kierowców. Wstępny bilans tegorocznych świąt na drogach Opolszczyzny to 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. W tym okresie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku śmiertelnego.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 3 400 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku, do świątecznego poniedziałku, na terenie województwa opolskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Dlatego przypominamy i apelujemy o szczególną ostrożność, zwłaszcza wobec pieszych i kierowców jednośladów. Zwróćmy też uwagę na zmienne warunki na naszych drogach. Opady deszczu i mgły wymagają od nas wzmożonej czujności i uwagi.

Policjanci przebadali ponad 3 400 kierowców na zawartość alkoholu. Z tej liczby 32 z nich okazało się nietrzeźwych.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” rozpoczęła się w piątek rano 15 kwietnia, a zakończyła w nocy w świąteczny poniedziałek.

Źródło KWP w Opolu

1141
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Komendant Miejski Policji w Opolu – mł. insp. Rafał Drozdowski powierzył obowiązki nowym komendantom i zastępcom w jednostkach Policji

Wiadomości

Wczoraj (1. lutego), około godz. 18:35 do służb wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnej woni gazu w jednym z budynków przy ul. Cegielnianej

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.