Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu przez policjantów z KWP w Opolu.

Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Niestety, w tym czasie na naszych drogach doszło do 8 wypadków, gdzie 2 osoby zginęły, a 8

Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Niestety, w tym czasie na naszych drogach doszło do 8 wypadków, gdzie 2 osoby zginęły, a 8 zostało rannych.

Zatrzymanych zostało również 32 nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ponad 2600 badań stanu trzeźwości. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń na drodze.

Ostatni wakacyjny weekend to tradycyjnie już czas powrotów z urlopów i wypoczynków. Dla opolskich policjantów był to również czas wzmożonej pracy. Na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób. Do tego celu policjanci wykorzystywali między innymi motocykle oraz radiowozy z wideorejestratorami.

Od 26 do 28 sierpnia na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, w których zginęły 2 osoby, natomiast 8 zostało rannych. Policjanci przeprowadzili ponad 2600 badań stanu trzeźwości. Z tej liczby 32 kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z tych tragicznych wypadków to sytuacja z powiatu głubczyckiego, gdzie w sobotę, w Wojnowicach 42-letni kierujący motorowerem stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał do rowu. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Druga sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 21:00 na DW414 niedaleko Ligoty Prószkowskiej, gdzie 39-letni kierujący volkswagenem z nieustalonej na ten moment przyczyny zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z wyprzedzającym go mercedesem kierowanym przez 52-latka, a następnie siłą odrzutu uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscach tych wypadków pracowali policjanci, którzy teraz pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

Przypominamy, że do najczęstszych przyczyn wypadków wciąż zaliczamy nadmierną prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

Źródło KWP w Opolu

1275
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

W środę 28 września około godziny 15:40 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku w miejscowości Kup koło Opola.

Wiadomości

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów.

Z ostatniej chwili

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel.