Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w Kędzierzynie Koźlu.

Wczorajszego poranka kędzierzyńsko-kozielscy policjanci prowadzili w Bierawie działania „Trzeźwy poranek”.

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w Kędzierzynie Koźlu.

Wczorajszego poranka kędzierzyńsko-kozielscy policjanci prowadzili w Bierawie działania „Trzeźwy poranek”.

Łącznie mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 350 kierujących. Niestety czworo z nich usiadło za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Wczoraj w Bierawie od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze kędzierzyńskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze przebadali pod kątem trzeźwości ponad 350 kierujących. Niestety czworo spośród nich usiadło za kierownicą samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

59-letni kierowca BMW miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Poruszający się osobowym mercedesem 47-latek miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podobnie było w przypadku 60-letniego kierowcy volkswagena. Z kolei u kierującej volkswagenem, 60-letniej kobiety, badanie trzeźwości wykazało promil alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący są śmiertelnym zagrożeniem na drogach. Dlatego policjanci regularnie przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości zarówno rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi.

Apelujemy po raz kolejny do wszystkich kierujących – nie wsiadajcie za kierownicę, jeżeli wcześniej spożywaliście alkohol. Natomiast jeśli widzicie, że jakaś osoba zamierza kierować lub kieruje pojazdem będąc pod wpływem alkoholu – zareagujcie, zadzwońcie pod nr alarmowy 112.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle

1118
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.