Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczna autostrada A4”

Podsumowanie działań "Bezpieczna autostrada A4"

Opolscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Krakowie przeprowadzili akcję „Bezpieczna autostrada A4”.

Policjanci swoimi działaniami objęli takie nieprawidłowe zachowania kierowców takie jak niestosowanie się do ograniczeń prędkości, zakaz wyprzedania czy też prawidłowe sygnalizowaniu manewrów.

To już kolejne działania policjantów z opolskiej grupy SPEED. Tym razem funkcjonariusze wzięli pod lupę autostradę A4, przyłączając się do policjantów z Katowic i Krakowa. Dzięki takiej współpracy działania dodatkowo objęły swoim zasięgiem teren województwa śląskiego i małopolskiego.

Podczas trwania akcji na terenie trzech województw mundurowi ujawnili łącznie 336 wykroczeń. Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń było przekraczanie dozwolonej prędkości (238 przypadków) i niezachowanie należytej odległości między pojazdami (47 przypadków). Policjanci przy pomocy drona kontrolowali także przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania, do którego nie zastosowało się 26 kierowców. Trzy kontrolowane osoby nie posiadały uprawnień, a jedna znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Podczas działań zostały wykorzystane nieznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed, ręczne mierniki prędkości oraz bezzałogowy statek powietrzny.

Wspólna inicjatywa miała na celu poprawę bezpieczeństwa na najdłuższej autostradzie w Polsce, a w szczególności ograniczenie liczby zdarzeń drogowych będących skutkiem przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami.

Źródło KWP Opole

527
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty.

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

W środę 28 września około godziny 15:40 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku w miejscowości Kup koło Opola.

Wiadomości

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów.