Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podczas pikniku policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z młodzieżą.(Zdjęcia)

Podczas pikniku policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z młodzieżą.(Zdjęcia)

Po raz trzeci mieszkańcy gminy Kolonowskie mogli spotkać się przedstawicielami policji i straży pożarnej podczas Pikniku Bezpieczeństwa. Policjanci ze strzeleckiej komendy przypomnieli uczestnikom spotkania, o czym należy pamiętać podczas wakacyjnych zabaw. Zaprezentowano również umiejętności psa policyjnego. W trakcie spotkania rozdawano dzieciom materiały profilaktyczne oraz kamizelki odblaskowe, zakupione przez gminę Kolonowskie.

17 sierpnia, w Staniszczach Wielkich odbył się III Piknik Bezpieczeństwa. W imprezie plenerowej brały udział zarówno rodziny z dziećmi, jak i mundurowi, w tym policjanci ze strzeleckiej komendy.

Wczorajsze spotkanie było idealną okazją do przypomnienia zasad dotyczących bezpiecznego wypoczynku. Podczas pikniku zaprezentowano zgromadzonym umiejętności psa policyjnego. Policyjny przewodnik przypomniał także najmłodszym, o czym należy pamiętać podczas kontaktu z obcym zwierzęciem i jakich zachowań unikać. W ręce najmłodszych trafiły materiały profilaktyczne oraz kamizelki odblaskowe, które zakupiła gmina Kolonowskie.

Z kolei dorośli mieli możliwość sprawdzenia, jak alkohol i narkotyki wpływają na ich motorykę oraz percepcję, korzystając z alkogogli i narkogogli. Z zainteresowanymi rozmawiano również o tym, jak wygląda służba w Policji oraz jak przebiega postępowanie rekrutacyjne do służby.

Źródło KPP w Strzelce Opolskie

905
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu poszukują zaginionej Joanny Kozłowskiej. Kobieta po raz ostatni 6 grudnia była widziana

Kultura

Świąteczna aura na dobre zapanowała w kinach Helios, gdzie zagoszczą seanse zaplanowane specjalnie na ten magiczny czas.

Wiadomości

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą

Wiadomości

Dzięki pracy kryminalnych z kędzierzyńsko-kozielskiego komisariatu trzech mieszkańców województwa śląskiego nie uniknie odpowiedzialności za