Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pociągiem z Węgier do Polski.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Opolu oraz pracowników Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zatrzymano

Pociągiem z Węgier do Polski

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Opolu oraz pracowników Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zatrzymano 3 obywateli Turkmenistanu.

24 maja obywatele Turkmenistanu przyjechali do Polski z Węgier, pociągiem relacji Budapeszt-Berlin. Okazało się, że wszyscy są w posiadaniu węgierskich zezwoleń na pobyt cudzoziemców, wydanych ze względów humanitarnych. Strona węgierska potwierdziła wydanie takich dokumentów, które jednakże są ważne tylko na terytorium Węgier i służą do identyfikacji cudzoziemców. W związku z powyższym mężczyźni przebywali na terytorium RP bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu uprawniającego ich do wjazdu i pobytu na nim. W toku prowadzonych czynności służbowych ustalono, że Turkmeni wcześniej przebywali na terytorium Ukrainy, a obecnie celem ich podróży była Republika Federalna Niemiec. Komendant Placówki Straży Granicznej w Opolu wszczął postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Złożony został również wniosek do sądu o umieszczenie obywateli Turkmenistanu w ośrodku dla cudzoziemców.

Źródło Straż Graniczna

1512
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.

Z ostatniej chwili

Wczoraj (22.09), na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową w kierunku Gierszowic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

Mężczyzna który postawił 22 września wieczorem na nogi pół miasta został namierzony i zatrzymany.