Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Otrzymali medale im. podkomisarza Andrzeja Struja.(Zdjęcia)

W piątek 22 września br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

Otrzymali medale im. podkomisarza Andrzeja Struja.(Zdjęcia)

W piątek 22 września br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja funkcjonariuszom z głubczyckiej komendy.

W uroczystości wzięli udział także wiceministrowie Błażej Poboży oraz Bartosz Grodecki, a także Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i dyrektor generalny MSWiA Dariusz Nowak.

„To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że mogę dziś gościć tak wybitnych polskich policjantów. Zostaliście odznaczeni jednym z najważniejszych medali, jakie może otrzymać funkcjonariusz Policji – Medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych czynów. Są wśród Was funkcjonariusze, którzy wskakiwali do płonących budynków, wynosili z nich nieprzytomnych ludzi, ratowali tonących i małe dzieci. Pomagali tym, którzy byli w trudnej sytuacji. Dziś jesteście prawdziwymi bohaterami”

– zaznaczył minister Mariusz Kamiński. 

Głubczyccy funkcjonariusze na co dzień zajmujący się poszukiwaniem osób w trakcie patrolu miasta na początku lipca br. zauważyli w pewnym momencie pożar na terenie jednego z domów. Nie zastanawiając się ani chwili ruszyli na pomoc. Na terenie posesji zobaczyli palące się pomieszczenia gospodarcze, a w okolicy budynku mężczyznę który przez gęste zadymienie oraz wysoką temperaturę nie potrafił już wydostać się z obszaru objętego ogniem. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia pokonali ogrodzenie posesji, a następnie wynieśli 72-letniego mężczyznę w bezpieczne miejsce. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego Policjanci udzielili niezbędnej pomocy mężczyźnie. Szybko ustalili, że poza mężczyzną w budynku nikogo nie było. Po przebadaniu, mężczyzna został zwolniony do domu. Szybka reakcja policjantów uratowała życie mężczyźnie. Obecna na miejscu Straż Pożarna opanowała ogień. Jak powiedzieli funkcjonariusze, szybkie powiadomienie nie dopuściło do rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie budynki.

Źródło KPP w Głubczycach

601
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości