Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Oto rzeczy, których potrzebujesz, by wygodnie dojeżdżać do pracy na rowerze

Businessman on bike, 30 St Mary Axe in background, London, UK

Rower jest najszybszym, najtańszym oraz najbardziej ekologicznym sposobem dojazdu do pracy. Są jednak sposoby, aby ta podróż stała się wygodniejsza i bezpieczniejsza. Żeby wyjechać rowerem do centrum miasta, należy być odpowiednio przygotowanym. Zanim wyjedziesz do pracy, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne rzeczy, aby wygodnie podróżować tym wspaniałym środkiem transportu.

Kask rowerowy, który zapewni Ci ochronę

Kask jest podstawą bezpiecznej jazdy na rowerze. Mimo że w Polsce jazda w kasku nie jest obowiązkowa, powinien zakładać go każdy, kto dba o swoje bezpieczeństwo na jednośladzie. Zwłaszcza że nowoczesne kaski są bardzo lekkie. Oprócz tego, że ochrania głowę w razie upadku, ma on inne znaczące zalety. Ochroni on głowę również przed deszczem – dzięki temu nie pojawisz się w pracy z mokrymi włosami. W chłodne dni, w kasku będzie Ci trochę cieplej w głowę (można go też założyć na cienką czapkę). Ogromy wybór sprawdzonych kasków znajdziesz na tej stronie: https://www.e-horyzont.pl/turystyka/turystyka-rowerowa/kaski-rowerowe.html

Kurtka wodoodporna, dzięki której nie przemokniesz

Kurtka ta ochroni Twoje ubrania przed przemoczeniem. Praca w mokrych ubraniach nie byłaby zbyt komfortowa. Jeśli droga będzie błotnista, błoto wyląduje na kurtce, a nie na Twojej świeżo wyprasowanej koszuli. Wodoodporne kurtki mają zwykle wiele kieszeni, do których możesz bezpiecznie schować portfel czy telefon, bez obaw, że wypadną Ci gdzieś po drodze.

Okulary Rowerowe – by zawsze widzieć wszystko

Dobra widoczność jest niezwykle istotna w ruchu ulicznym, może Cię uchronić od wielu wypadków. Warto wyposażyć się w specjalne okulary dla rowerzystów, które ochronią Cię przed szkodliwymi promieniami UV (lub po prostu oślepiającym światłem), ale również różnego rodzaju zanieczyszczeniami generowanymi przez ruch uliczny, które mogą dostać się do Twoich oczu (w tym owadami!).

Plecak, który pomieści wszystko, czego potrzebujesz

W drodze do pracy, pojemny wygodny plecak jest jedną z najważniejszych rzeczy w jakie możesz się wyposażyć. W końcu gdzieś musisz zapakować jedzenie, laptopa czy potrzebne dokumenty (oraz drobne narzędzia rowerowe czy pompkę). Plecak powinien być dobrej jakości, z wytrzymałego materiału oraz mieć regulowane stabilne ramiona. Ważne również, aby był pojemny, jeśli chcesz na przykład przewozić ubrania na zmianę do pracy. Najlepszą opcją będą solidne plecaki dostępne na  https://e-horyzont.pl/plecaki-kanken

Rękawiczki rowerowe ogrzeją Twoje ręce

W czasie mrozu czy nawet wiatru, rękawiczki rowerowe ochronią Twoje dłonie przed zimnem. Jeśli będą wykonane z wytrzymałego materiału, sprawdzą się również w trakcie ewentualnego upadku. Dobre rękawiczki będą również w jakimś stopniu pochłaniać drgania wytwarzane w trakcie jazdy.

Zapięcie rowerowe jako zabezpieczenie dla roweru

Zapięcie rowerowe jest konieczne jeśli chcesz ochronić się przed złodziejami. Nawet jeżeli w Twoim miejscu pracy jest udostępniony parking dla rowerów, należy dmuchać na zimne. Tym bardziej że kiedy pójdziesz do pracy, rower bardzo długo będzie stał w tym samym miejscu, co może kusić potencjalnych złodziei.

Zestaw głośnomówiący umożliwi Ci rozmowy w trakcie jazdy

Jeśli potrzebujesz coś załatwić zanim dojedziesz do pracy lub spokojnie porozmawiać z kimś tuż po zakończeniu przejazdu, zestaw głośnomówiący będzie dobrym wyborem. Pozwoli on spokojnie porozmawiać przez telefon bez zbędnego zatrzymywania się.

Oświetlenie roweru

To element, który oczywiście jest wymagany przez przepisy ruchu rowerowego. Warto jednak przejrzeć swoje stare oświetlenie i zaopatrzyć się w nowe, które sprawi, że będziemy widzieć więcej, ale będziemy też widoczni dla kierowców. Polecamy szczególnie lampki rowerowe ładowane via USB. Dzięki temu odpada problem kupowania baterii (ekologia i ekonomia), a jednocześnie Twoje oświetlenie będzie zawsze działać z pełną mocą.

Nie wyjeżdżaj do pracy, będąc nieprzygotowanym, nie ważne czy dojazd zajmie Ci godzinę czy kwadrans. Jeśli wykorzystasz nasze rady i wyposażysz się w przedmioty, które zapewnią Ci więcej wygody, możliwe że dojazdy do pracy staną się Twoją ulubioną częścią dnia!

932
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać