Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

OPOLSCY POLICJANCI MONITORUJĄ SYTUACJĘ NA ODRZE.

Policjanci z Opolszczyzny współpracują z innymi służbami w związku z zagrożeniem na Odrze.

OPOLSCY POLICJANCI MONITORUJĄ SYTUACJĘ NA ODRZE

Policjanci z Opolszczyzny współpracują z innymi służbami w związku z zagrożeniem na Odrze.

To między innymi patrole wzdłuż rzeki, także z wykorzystaniem dronów. Jak wynika z komunikatu Wód Polskich „na opolskim i dolnośląskim odcinku Odry, które są w administracji Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu sytuacja jest stabilna i unormowana. Nie ma ognisk śniętych ryb ani żadnych innych objawów skażenia rzeki.” Niemniej jednak, gdy widzimy coś niepokojącego lub zauważymy miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwońmy na numer alarmowy 112.

Sytuacja na Odrze w związku z pojawieniem się zagrożenia może budzić niepokój. Opolscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających nad Odrą patrolują jej teren. Przyglądamy się także z powietrza, wykorzystując do tego policyjnego drona. To również działania z innymi służbami.

Apelujemy, aby osoby chcące wypoczywać nad rzeką, śledziły na bieżąco komunikaty Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – sytuacja na Odrze, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – sytuacja na terenie Opolszczyzny oraz Wód Polskich – komunikat odnośnie śniętych ryb na Odrze.

Przypominamy także o nagrodzie Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka, który wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł (jeden milion złotych) za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców. Także gdy widzimy coś niepokojącego lub zauważymy miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwońmy na numer alarmowy 112.

Zródło KWP w Opolu

1297
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Sport

W sobotni wieczór opolskiej Stegu Arenie odbyła się druga gala sportów alki Lewy

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.