Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nocny pożar pizzerii w Prudniku. Z kamienicy ewakuowano mieszkańców.(Zdjęcia)

Kiedy strażacy dotarli ma miejsce, płomienie ognia wychodziły już na chodnik i sięgały drugiej strony ulicy. Właściciel wyliczył straty

Nocy pożar pizzerii w Prudniku. Z kamienicy ewakuowano mieszkańców.

Kiedy strażacy dotarli ma miejsce, płomienie ognia wychodziły już na chodnik i sięgały drugiej strony ulicy. Właściciel wyliczył straty na pół miliona złotych.

Ogień zauważono przed północą, w nocy z środy na czwartek (11/12 stycznia). Paliła się niewielka pizzeria na parterze kamienicy przy ul. Batorego w Prudniku. Strażacy zadysponowali na miejsce 9 zastępów zawodowych i ochotniczych, w sumie 36 ludzi.

  • Kiedy dojechaliśmy na miejsce pożar zajmował cały lokal – mówi rzecznik KP PSP w Prudniku brygadier Tomasz Protaś. – Ogień był na zewnątrz budynku, sięgał okien na drugim piętrze budynku. Część mieszkańców budynku wyszła z domu przed przyjazdem strażaków, część ewakuowaliśmy.

Pomieszczenia spłonęły całkowicie, razem z wyposażeniem. Uszkodzona jest także elewacja kamienicy i okna mieszkań powyżej.

  • W czwartek w lokalu będzie pracować biegły ds pożarnictwa, który będzie zbierał dowody potrzebne do ustalenia przyczyny pożaru – mówi asp. Monika Łyko z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. – Na tym etapie nie wykluczamy żadnej wersji wydarzeń.

Pizzeria była nieczynna od niedzieli, w środku nikt nie przebywał. Lokal nie korzystał z gazu, a jedynie z energii elektrycznej.

Źródło Nto.pl Foto Wojtek i OSP Moszczanka

4295
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany