Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nocna akcja ratownicza poszkodowanego survivalowca.(Zdjęcia)

W środę 09.11.2022 r. o godzinie 20:25 strażacy przyjęli zgłoszenie o poszkodowanym młodym mężczyźnie znajdującym się w lesie w okolicach

Nocna akcja ratownicza poszkodowanego survivalowca.(Zdjęcia)

W środę 09.11.2022 r. o godzinie 20:25 strażacy przyjęli zgłoszenie o poszkodowanym młodym mężczyźnie znajdującym się w lesie w okolicach kopalni piasku Kotlarnia.

Mężczyzna ten potrzebował pilnej pomocy. Wstępne informacje mówiły o upadku z wysokości i urazie kręgosłupa.

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG1 oraz pojazd terenowy quad z JRG2.

Działania polegały na lokalizacji poszkodowanego oraz późniejszym dotarciu do mężczyzny wraz z niezbędnym sprzętem ratowniczym.

Bardzo trudne warunki terenowe uniemożliwiły dojazd quadem bezpośrednio do miejsca zdarzenia.

Strażacy wraz z funkcjonariuszami Policji i ratownikami medycznymi musieli pieszo pokonać kilkaset metrów zalesionego, podmokłego, grząskiego terenu, aby dotrzeć z ekwipunkiem ratowniczym i skutecznie udzielić pomocy.

Po ponad godzinie czasu mężczyzna został zaopatrzony i przetransportowany przy użyciu quada do ambulansu.

Poszkodowany cały czas był przytomny i kontaktowy. Całą akcję przemieszczania się ratowników i późniejszej ewakuacji poszkodowanego utrudniała pora nocna oraz ciężkie warunki terenowe z brakiem dróg dojazdowych.

W akcji zaangażowane były wszystkie służby ratownicze.

Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Zdjęcia asp. Kamil Smoleń Tekst PSP w Kędzierzynie Koźlu

1616
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Komendant Miejski Policji w Opolu – mł. insp. Rafał Drozdowski powierzył obowiązki nowym komendantom i zastępcom w jednostkach Policji

Wiadomości

Wczoraj (1. lutego), około godz. 18:35 do służb wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnej woni gazu w jednym z budynków przy ul. Cegielnianej

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.