Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nielegalna uprawa marihuany – zlikwidowana na terenie gminy Otmuchów. Zatrzymany 24-latek.

Kryminalni z Nysy, realizując działania wymierzone w przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację konopi.

Nielegalna uprawa marihuany - zlikwidowana na terenie gminy Otmuchów. Zatrzymany 24-latek.

Kryminalni z Nysy, realizując działania wymierzone w przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację konopi.

Śledczy zabezpieczyli 208 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu oraz ponad 58 gram suszu roślinnego. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania i uprawy środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Nyscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową, dzięki pracy operacyjnej namierzyli nielegalną plantację marihuany na terenie gminy Otmuchów.

W celu sprawdzenia informacji funkcjonariusze kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Nysie w niedziele (20 sierpnia) udali się pod ustalony adres. Tam na działkach znajdujących się przy posesji ujawnili i zabezpieczyli 208 krzewów konopi indyjskiej – innej niż włóknistej oraz ponad 58 gram suszu roślinnego. Kryminalni w toku przeprowadzonych czynności zatrzymali 24-letniego mężczyznę zajmującego się nielegalną uprawą narkotyków.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskiej oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci kryminalni, dochodzeniowo-śledczy oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli wszystkie ślady i dowody.

Sąd Rejonowy w Nysie na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego 24-letniego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło KPP w Nysie

2705
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W ostatnich dniach policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli właściciela skody. Powodem kontroli była nadmierna prędkość.

Wiadomości

34-latek miał znęcać się psychicznie, fizycznie oraz ekonomicznie nad swoją rodziną już od dłuższego czasu.

Wiadomości

33-latek rzucił się pod nadjeżdżający pociąg na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu.

Z ostatniej chwili

Od porannych godzin doszło już dziś do kilku kolizji i wypadków drogowych w powiecie opolskim.