Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Niebezpieczne wyprzedzanie zarejestrowane przez policjantów grupy SPEED.(Wideo)

Mgła, deszcz, lekkie wzniesienie, „podwójna ciągła”… i niebezpieczny manewr wyprzedzania, który zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy

Niebezpieczne wyprzedzanie zarejestrowane przez policjantów grupy SPEED.

Mgła, deszcz, lekkie wzniesienie, „podwójna ciągła”… i niebezpieczny manewr wyprzedzania, który zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy SPEED.

Tym razem skończyło się na 1100 złotowym mandacie i 15 punktach karnych ale takie zachowanie na drodze może nieść za sobą tragiczne skutki. Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa i brawura to wciąż główne przyczyny wypadków na naszych drogach.

13 lutego, przed południem policjanci z grupy SPEED patrolując drogę wojewódzką numer 901 zarejestrowali niebezpieczny manewr wyprzedzania kierującego fordem transitem. 29-latek z województwa śląskiego wyprzedzał inne pojazdy w miejscu objętym zakazem. Dodatkowo tego przedpołudnia panowały trudne warunki drogowe- mgła i opady deszczu.

Policyjne kontrola zakończyła się 1 100 złotowym mandatem za niestosowanie się do znaku B-25 tj. „zakaz wyprzedzania”. Mundurowi mieli także uwagi co do stanu technicznego pojazdu. Dodatkowo na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że pośpiech i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu! Aby uniknąć dotkliwych kar recepta jest prosta – to przestrzeganie przepisów prawa drogowego.

Źródło KPP w Oleśnie

2355
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.