Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać. 28-latkowi grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.(Zdjęcia)

Policjanci ruchu drogowego kluczborskiej komendy zatrzymali w pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać. 28-latkowi grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.(Zdjęcia)

Policjanci ruchu drogowego kluczborskiej komendy zatrzymali w pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

28-letni mężczyzna, jadąc osobówką, przekroczył dozwoloną prędkość oraz zignorował wydawane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilku kilometrach został zatrzymany. Okazało się, że jest nietrzeźwy, nie ma uprawnień do kierowania a samochód, którym się poruszał nie jest zarejestrowany i nie posiada ubezpieczenia. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu, kiedy to funkcjonariusze kluczborskiej drogówki w miejscowości Jasienie, ujawnili kierującego, który przekroczył dozwolną prędkość w terenie zabudowany.

Kiedy policjant dał sygnał do zatrzymania jadącemu w ich stronę kierującemu renaultem, ten zjechał na lewy pas jezdni i zaczął przyspieszać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za mężczyzną włączając w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Po chwili pościgu kierujący wjechał w polną drogę, gdzie porzucił samochód i aby uniknąć odpowiedzialności zaczął uciekać pieszo. Policjanci już po kilkudziesięciu metrach ujęli uciekiniera.

Jak się okazało 28-letni mieszkaniec powiatu opolskiego był nietrzeźwy – wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało niecały promil. Policjanci po sprawdzeniu mężczyzny w systemie policyjnym ustalili, że nie posiada on prawa jazdy a samochód, którym poruszał się z pasażerem, również nietrzeźwym, nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, natomiast jego pojazd na policyjny parking. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Dodatkowo 28-latek odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem bez uprawnień, oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Funkcjonariusze ustalili również, że samochód nie posiadał ubezpieczenia OC, o czym został powiadomiony ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

Teraz mieszkańcowi powiatu opolskiego grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Źródło KPP w Kluczborku

964
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.