Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Miejskie obchody Święta Policji w Opolu.(Zdjęcia)

To już 103. rocznica powołania Policji Państwowej. W uroczyste obchody włącza się również Komenda Miejska Policji w Opolu.

Miejskie obchody Święta Policji w Opolu.(Zdjęcia)

To już 103. rocznica powołania Policji Państwowej. W uroczyste obchody włącza się również Komenda Miejska Policji w Opolu.

To czas awansów i wyróżnień, ale przede wszystkim szczególny moment podziękowań dla opolskich stróżów prawa oraz pracowników cywilnych za ich zaangażowanie, codzienną pomoc i zapewnianie bezpieczeństwa społeczeństwu. To również obowiązek wspomnień i oddania honoru poległym policjantom, którzy w swej wiernej Narodowi służbie zapłacili najwyższą cenę.

24 lipca 2022 roku minęła 103. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Obchodzone tego dnia Święto Policji ma uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do historii, tradycji i munduru, który każdy funkcjonariusz nosi z honorem i oddaniem. To czas, w którym służący w szeregach formacji policjanci i pracownicy Policji mogą solidarnie zaakcentować swoją dumę z poświęcenia drugiemu człowiekowi, ale także w chwili refleksji pomyśleć o jej trudach. Dlatego podczas tak ważnej uroczystości nie możemy zapomnieć o tych, którzy rotę ślubowana wypełnili do końca.

Dzisiaj (26 lipca br.) punktualnie o godzinie 12.00 w Sali Konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji miejskich obchodów Święta Policji. Organizatorem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Opolu – mł.insp. Rafał Drozdowski. Na zbiórce oprócz wyróżnionych za wzorową służbę policjantów i funkcjonariuszy mianowanych na wyższe stopnie policyjne, nie mogło zabraknąć zaproszonych gości.

W obchodach uczestniczyli między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Starosta Opolski – Hanryk Lakwa, Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski, Prezes Sądu Rejonowego w Opolu – Liliana Krukowska, Prokurator Rejonowy w Opolu– Konrad Korzeniowski, Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Opolu – ksiądz dr Waldemar Klinger oraz wszyscy samorządowcy współpracujący na co dzień z komendą miejską.

Święto Policji to także czas awansów, odznaczeń oraz podziękowań dla wszystkich mundurowych oraz przedstawicieli środowisk z nami współpracujących. Podczas wtorkowych obchodów zostały zatem wręczone odznaki „Zasłużony Policjant” nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym roku w komendzie miejskiej odznaczonych i wyróżnionych zostało 5 funkcjonariuszy, natomiast 188 policjantów mianowanych zostało na wyższe stopnie policyjne.

Uroczysta zbiórka była okazją do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu opolskiego. Nie zabrakło wyrazów uznania dla przedstawicieli instytucji wymiaru sprawiedliwości, starosty, prezydenta i samorządowców, którzy każdego dnia stają ramię w ramię z opolskimi policjantami i podejmują działania na rzecz mieszkańców powiatu.

Źródło KMP w Opolu

1951
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.