Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za włamanie i ostrzelanie budynku w Lewinie Brzeskim.

Policjanci z Lewina Brzeskiego już w dzień po włamaniu zatrzymali 17-latkę i 29-letniego mężczyznę. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn o włamanie i ostrzelanie budynku w Lewinie Brzeskim.

Policjanci z Lewina Brzeskiego już w dzień po włamaniu zatrzymali 17-latkę i 29-letniego mężczyznę. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki strzelał w budynek.

Dodatkowo miał mu grozić. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do mieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ich łupem stał się m.in. alkohol. Funkcjonariusze rozpytali świadków, zabezpieczyli ślady i monitoring. Na tej podstawie wytypowali podejrzewane osoby i już następnego dnia zatrzymali je. To 29-letni mężczyzna i 17-latka.

Szybko się okazało, że mężczyzna ma również inne przewinienia na koncie. Jak ustalili policjanci, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki na metalowe kulki strzelał w budynek. Swoim działaniem zniszczył elewację i okno. Dodatkowo okazało się, że w czasie całego zajścia, 29-latek był w stosunku do poszkodowanego agresywny, wulgarny i stosował wobec niego groźby. Poszkodowany swoje starty oszacował na 2 500 złotych.

Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Źródło KPP Brzeg Foto Archiwum

2593
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.