Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kryminalni z Opola zatrzymali 43-latka poszukiwanego przez Interpol. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali poszukiwanego przez Interpol. 43-latek od kilku lat ukrywał się przed wymiarem

Kryminalni z Opola zatrzymali 43-latka poszukiwanego przez Interpol. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali poszukiwanego przez Interpol. 43-latek od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i posługiwał fałszywą tożsamością.

Zatrzymany odbywał już karę pozbawienia wolności za oszustwa. Mimo to, nadal miał dopuszczać się podobnych przestępstw, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna trafił już do aresztu i usłyszał 4 kolejne zarzuty. Za wprowadzanie pokrzywdzonych w błąd i niekorzystne rozporządzenie cudzym mieniem grozi do 8 lat więzienia.

Na terenie całego kraju prowadzonych jest szereg postępowań z udziałem 43-latka, który miał dopuścić się oszustw. Dochodzenia zostały zawieszone do czasu ustalenia miejsca pobytu podejrzanego. Teraz będzie możliwe ich wznowienie. Wszystko dzięki temu, że mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu I Policji w Opolu, którzy zdobyli informację, że poszukiwany prawdopodobnie przebywa na terenie miasta i posługuje się fałszywą tożsamością. Sprawdzając te ustalenia, 3 stycznia funkcjonariusze zatrzymali skazanego.

43-latek prowadził wędrowny tryb życia i miał posługiwać się fałszywymi dokumentami, dlatego ustalenie miejsca jego pobytu i tożsamości jaką się posługiwał, nie było sprawą łatwą. Poszukiwany ,,wpadł’’ w ręce kryminalnych w stolicy Opolszczyzny. Podczas kontroli bagażu, policjanci ujawnili wiele dokumentów ze zdjęciem odpowiadającym wizerunkowi zatrzymanego, ale na różne nazwiska. To między innymi niemieckie i kanadyjskie prawo jazdy, niemiecki dowód osobisty, dyplomy ukończenia uczelni wyższej, pieczątka imienna lekarza weterynarii. Każdy z tych dokumentów zawierał inne dane osobowe.

Jak ustalili śledczy z Opola, mężczyzna miał posługiwać się fałszywymi dokumentami przy zawieraniu umów z których się nie wywiązywał. Miał także w ten sposób dopuszczać się oszustw proponując prowadzenie wspólnych interesów, sprzedając przedmioty w posiadaniu których nigdy nie był. Z przeprowadzonych ustaleń wynika że zatrzymany miał wyłudzać różne kwoty pieniędzy czyniąc z tego stałe źródło dochodu. 43-latek w przeszłości był wielokrotnie karany, odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Opolscy śledczy przedstawili mu 4 kolejne zarzuty oszustw, ale jak zaznaczają, sprawa ma charakter rozwojowy. Do jednostek na terenie całego kraju rozesłane zostały komunikaty z danymi na dokumentach, jakimi mógł posługiwać się zatrzymany i dopuszczać się podobnych czynów. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Źródło KMP w Opolu Foto ilustracyjne

3119
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Już w najbliższy weekend opolski Toropol będzie gościł uczestników Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 15:20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Radomierowice – Grabice.