Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymali świadkowie.

Pomimo licznych apeli i przestróg, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nietrzeźwi wsiadają za kierownicę.

Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymali świadkowie.

Pomimo licznych apeli i przestróg, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nietrzeźwi wsiadają za kierownicę.

37-letnia kobieta w oplu miała blisko promil, 52-latek miał ponad promil, a 33-letni mężczyzna jadący hyundaiem ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wszystkie zatrzymane przez policjantów osoby odpowiedzą teraz przed sądem. Czekają ich dotkliwe kary finansowe oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci na terenie całego powiatu krapkowickiego, podczas prowadzenia działań prewencyjnych oraz zgłoszonych interwencji, w przeciągu dwóch dni, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Pierwsza osoba z jadących na „podwójnym gazie” została zatrzymana przez policjantów w Gogolinie. Kierująca oplem 37-latka miała blisko promil alkoholu w organizmie. Drugim z zatrzymanych był 52-letni mężczyzna, u którego badanie alkomatem pokazało ponad promil alkoholu.

Trzecim z zatrzymanych był kierowca osobowego hyundaia. Tutaj przytomnie zareagowali świadkowie. Kobieta widząc zataczającego się mężczyznę, odebrała mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Krapkowic w wydychanym powietrzu miał ponad 3,5 promila.

Wszystkie zatrzymane przez policjantów osoby odpowiedzą teraz przed sądem.

Pamiętajmy!

będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

Źródło KPP w Krapkowice

2382
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 12 sierpnia o godzinie 17:04 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach zadysponował dwa zastępy do pożaru w jednym

Wiadomości

Od 13 do 15 sierpnia na terenie całego kraju odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Z ostatniej chwili

W piątek 12 sierpnia o godzinie 16:45 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Świerczów w powiecie namysłowskim.

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (12.08), około godz. 10:15 w Pępicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierowca osobowego fiata stracił panowanie nad autem...