Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kierowcy bądźcie ostrożni, warunki na drodze są niesprzyjające.

W ostatnich dniach zmniejszona przejrzystość powietrza, opady deszczu ze śniegiem, utrzymująca się niska temperatura znacznie utrudniają

Kierowcy bądźcie ostrożni, warunki na drodze są niesprzyjające

W ostatnich dniach zmniejszona przejrzystość powietrza, opady deszczu ze śniegiem, utrzymująca się niska temperatura znacznie utrudniają warunki panujące na drodze.

Z niedogodnościami mogą zmagać się nie tylko kierujący pojazdami, ale również piesi. Zmienne warunki atmosferyczne wymagają szczególnej ostrożności, ale także wzmożonego refleksu i wyobraźni. Tylko wczoraj doszło do 3 kolizji. Na szczęście były to niegroźne stłuczki podczas, których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W ostatnich dniach zmniejszona przejrzystość powietrza, opady deszczu ze śniegiem, utrzymująca się niska temperatura znacznie utrudniają warunki panujące na drodze. Z niedogodnościami mogą zmagać się nie tylko kierujący pojazdami, ale również piesi. Zmienne warunki atmosferyczne wymagają szczególnej ostrożności, ale także wzmożonego refleksu i wyobraźni. Tylko wczoraj doszło do 3 kolizji. Na szczęście były to niegroźne stłuczki podczas, których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Przed rozpoczęciem jazdy warto dokładnie sprawdzić nasz pojazd. Odpowiedni stan opon znacznie zwiększy przyczepność samochodu do podłoża oraz skróci czas hamowania. Jeszcze nie czas na wymianę opon na letnie. Istotna jest również sprawność wycieraczek oraz poziomu płynu do spryskiwaczy. Czysta szyba czołowa zwiększy pole widzenia i pozwoli na szybszą reakcję kierowcy w sytuacji zagrożenia na drodze. Ważne jest także właściwe oświetlenie pojazdu.

Należy podkreślić, że dopuszczalna prędkość na drodze nie jest gwarancją bezpiecznej jazdy. Prędkość pojazdu należy dostosować do warunków panujących na drodze oraz natężenia ruchu. Warto pamiętać, by podczas opadów deszczu nie wykonywać gwałtownych manewrów, ponieważ zwiększa to możliwość utraty panowania nad pojazdem i wpadnięcia w poślizg. Warto zachować również bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Za kierownicę pojazdu zawsze należy wsiadać trzeźwym i wypoczętym.

Poruszając się po drodze pieszo należy pamiętać o elementach odblaskowych, które powinny znajdować się w widocznym miejscu. Widząc z daleka świecący punkt, kierowca ma więcej czasu na reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, a nawet życie pieszego. Co prawda przepisy nakładają na pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, jednak warto z nich korzystać również w terenie zabudowanym.

Źródło KPP w Brzegu

693
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 15:20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Radomierowice – Grabice.