Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy z WITD zatrzymali w Osowcu koło Opola zespół pojazdów załadowany drewnem. Ładunek był nieprawidłowo umieszczony na pojeździe oraz …

19 sierpnia br. na punkcie kontrolnym w Osowcu, opolska inspekcja zatrzymała do kontroli zespół pojazdów załadowany drewnem. Inspektorom

Inspektorzy z WITD zatrzymali w Osowcu koło Opola zespół pojazdów załadowany drewnem. Ładunek był nieprawidłowo umieszczony na pojeździe oraz ...

19 sierpnia br. na punkcie kontrolnym w Osowcu, opolska inspekcja zatrzymała do kontroli zespół pojazdów załadowany drewnem. Inspektorom rzuciło się w oczy nieprawidłowe umieszczenie ładunku na pojeździe.

Kłody drewna znajdujące się na pojeździe załadowane zostały w sposób niedozwolony, przez co stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowo, po dokonaniu oględzin pojazdu i kontroli jego stanu technicznego okazało się, że z pojazdu wyciekają płyny inne niż woda (z mostu napędowego trzeciej osi).

Wyciek został zakwalifikowany, jako usterka niebezpieczna, zagrażająca bezpieczeństwu środowiska naturalnego. Zatrzymany został dowód rejestracyjny a sam pojazd został dopuszczony do ruchu wyłącznie w celu dojazdu do stacji napraw lub do bazy przewoźnika.

Ponadto kierowca musiał przeładować drewno zgodnie z obowiązującymi normami. Kontrolowanemu przewoźnikowi grozi również kara pieniężna za stwierdzone naruszenia a na kierowcę nałożono mandaty karne.

Źródło WITD Opole

2269
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 546

Kultura

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę intrygująco.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.