Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy z WITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów z Bośni i Hercegowiny. Okazało się …

12 tysięcy kaucji musiał wpłacić bośniacki przewoźnik, który okazał do kontroli nieważne zezwolenie kraje trzecie.

Inspektorzy z WITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów z Bośni i Hercegowiny. Okazało się ...

12 tysięcy kaucji musiał wpłacić bośniacki przewoźnik, który okazał do kontroli nieważne zezwolenie kraje trzecie.

W piątek 4 listopada, na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego Oddziału WITD w Opolu zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów z Bośni i Hercegowiny.

Jak wynikało z okazanych przez kierowcę dokumentów, pojazdem wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Austrii do Polski.

Zgodnie z przepisami, przewoźnik spoza Unii Europejskiej może wykonać taki przewóz wyłącznie pod warunkiem uzyskania właściwego polskiego zezwolenia na wykonywanie przewozu na terytorium RP.

Kierowca okazał do kontroli co prawa takie zezwolenie, jednak nie zostało ono wypełnione. Dla ważności zezwolenia wymagane jest jego wypełnienie jeszcze przed wjazdem na teren Polski, wobec czego okazane do kontroli zezwolenie uznane zostało za nieważne i zatrzymane przez kontrolujących.

Przewoźnik, jeszcze w toku kontroli wpłacił 12 000 złotych tytułem kaucji za ewentualną karę pieniężną za wykonywanie przewozu niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu a dodatkowo pojazd został skierowany na parking strzeżony, na którym pozostanie do momentu okazania prawidłowego zezwolenia.

Źródło WITD Opole

1209
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przewóz materiału niebezpiecznego w sztukach przesyłki bez wymaganego oznakowania ujawniła przeprowadzona w ubiegły piątek, tj. 25.01 br. na

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego fordem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.