Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Funkcjonariusze policji i ITD kontrolowali taksówki.(Zdjęcia)

W nocy z piątku na sobotę policjanci z opolskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili

Funkcjonariusze policji i ITD kontrolowali taksówki.(Zdjęcia)

W nocy z piątku na sobotę policjanci z opolskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę taksówek wykonujących przewóz osób na tak zwaną aplikację. Mundurowi kontrolowali legalność taksometrów, sprawdzali trzeźwość kierujących, wymagane licencje, uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów.

Łącznie skontrolowano kilkadziesiąt taksówek. Kilka z nich nie posiadało wymaganego wyposażenia. Wobec tego nałożone zostały na kierowców mandaty karne. Natomiast w jednym z przypadków młody taksówkarz, który niedawno zdobył uprawnienia do kierowania, stracił prawo jazdy. W jednym czasie dopuścił się kilku wykroczeń, które skutkowały przekroczeniem ilości dozwolonej punktów karnych.

Takie kontrole mają odbywać się cyklicznie. Wszystko po to, aby wyeliminować tych, którzy w sposób nierzetelny świadczą usługi i tym samym narażają bezpieczeństwo przewożonych osób.

Informacji udzieliła nam Oficer Prasowy KMP w Opolu asp. Agnieszka Nierychła.

3194
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Kultura

Piątek to najbardziej filmowy dzień tygodnia i właśnie tego dnia ekranami zawładnie premiera wyczekiwana przez