Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo.

W tym szczególnym czasie obdarowujemy naszych bliskich seniorów słodkościami i różnymi upominkami.

Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo.

W tym szczególnym czasie obdarowujemy naszych bliskich seniorów słodkościami i różnymi upominkami.

Okazując im troskę chcemy dla nich jak najlepiej. Warto zatem pamiętać o ich bezpieczeństwie i przypomnieć jak powinni zareagować kiedy nieznana im osoba żąda od nich pieniędzy. W ramach wspólnych działań z Urzędem Miasta w Brzegu, razem ze strażnikami miejskimi docieramy do seniorów i informujemy ich o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.

Metody, którymi posługują się oszuści cały czas są modyfikowane. Przestępcy podszywają się pod członków rodziny, policjantów, prokuratorów, lekarzy, pracowników ZUS-u i innych instytucji. Zawsze wzbudzają zaufanie u seniora i wywierają presję czasu tak, by rozmówca nie miał chwili namysłu i sposobności do wycofania się.

Cały czas docierają do nas sygnały o kolejnych próbach oszustw i kradzieży. Wiele z nich kończy się niepowodzeniem oszustów. Dowodzi to o dużej świadomości naszych seniorów. Niestety odnotowujemy również udane oszustwa. Często seniorzy tracą całe swoje oszczędności. Aby jaj najmniej było takich zdarzeń apelujemy o ostrożność w kontakcie z osobami, które dzwonią i podszywają się pod przedstawicieli różnych instytucji lub członków rodziny i żądają pieniędzy. Prośbę kierujemy do osób młodych. Rozmawiajcie o takich historiach z waszymi rodzicami i dziadkami. Spędzajcie czas ze swoimi bliskimi seniorami. Niech mają świadomość, że mogą na Was liczyć i zawsze zadzwonić po poradę.

Dziś Urząd Miasta w Brzegu wspólnie z Brzeskim Centrum Kultury rozpoczął cykl spotkań pn. „Dni Babci i Dziadka”. Korzystając z okazji, razem ze strażnikami miejskimi przekazaliśmy seniorom materiały edukacyjne i przypomnieliśmy o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych.

Źródło KPP w Brzegu

430
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.