Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

DZIAŁANIA POLICYJNE „NURD” W POWIECIE STRZELECKIM.

Policjanci ze strzeleckiej komendy wzięli udział w działaniach własnych ”NURD”.

DZIAŁANIA POLICYJNE „NURD” W POWIECIE STRZELECKIM.

Policjanci ze strzeleckiej komendy wzięli udział w działaniach własnych ”NURD”. Głównym celem akcji była troska o bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczają się m.in. piesi. Mundurowi objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych oraz newralgiczne skrzyżowania i ruchliwe jezdnie. Wszystko po to, by nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

Zima to czas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zmienna pogoda, szybko zapadający zmrok, a także opady śniegu znacznie utrudniają korzystanie z drogi i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

To właśnie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego było głównym celem wtorkowych działań strzeleckiej komendy. Strzeleccy policjanci objęli wzmożonym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zachowań wobec niechronionych uczestników ruchu jest największe, np. rejony przejść dla pieszych, ruchliwe jezdnie, newralgiczne skrzyżowania.

Podczas działań ujawniono blisko 60 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Blisko 20 z nich dotyczyło przechodzenia przez pieszych przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Pozostałe wykroczenia zostały popełnione przez kierujących pojazdami i dotyczyły nieprawidłowych zachowań i manewrów, do których dochodziło w rejonach przejść dla pieszych.

Strzeleccy policjanci przypominają, że wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Kilka dni temu, w Szymiszowie, 44-letni mężczyzna przeszedł przez przejazd kolejowy, kiedy rogatki były opuszczone. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2.000 zł. Pamiętajmy, nasza nierozwaga na drodze może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

605
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 29 marca o godzinie 9:07 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora 112 o wypadku na ul. Szpitalnej w Leśnicy.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku

Z ostatniej chwili

Strażacy i policjanci zostali zadysponowani ma północy odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie osobowa kia stanęła w płomieniach.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 marca o godzinie 15:20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Radomierowice – Grabice.