Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Dwaj młodzi kierowcy jechali zbyt szybko -Teraz muszą się liczyć z surowymi karami.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu

Dwaj młodzi kierowcy jechali zbyt szybko -Teraz muszą się liczyć z surowymi karami.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie.

To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonało się o tym dwóch młodych kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych.

Tuż po godzinie 17:00 w Żłobiźnie namierzyli jak kierowca skody znacznie przekroczył dozwolona prędkość.

Mundurowi ręcznym miernikiem prędkości nagrali jak 20-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 98 km/h.

W miejscu gdzie obowiązuje 40 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 50 km.

Młody kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Dodatkowo funkcjonariusze skierowali na niego wniosek do sądu o ukarania.

Następnego dnia, na ulicy Starobrzeskiej w Brzegu policjanci zatrzymali kierowcę bmw.

26-latek przekroczył dozwolona prędkość o 20 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 40 km/h jechał 60 km.

Dodatkowo okazało się, że decyzją starosty miał już cofnięte uprawnienia do kierowania.

Teraz oprócz kary za przekroczenie dozwolonej prędkości mieszkaniec powiatu brzeskiego musi się liczyć z wydłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów i karą nawet do 2 więzienia.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło KPP w Brzegu

1067
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.