Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Czym jest technologia MiniLED i jakie są jej zalety?

Postęp jest nieunikniony, co świetnie widać na przykładzie telewizorów. Nie tak dawno,

Postęp jest nieunikniony, co świetnie widać na przykładzie telewizorów. Nie tak dawno temu plazmy i LCD były przełomem, później pojawiły się matryce OLED i QLED, a dzisiaj zainteresowanie budzi MiniLED.

Nowa technologia MiniLED dostarcza lepszych doznań wszystkim fanom nowych technologii oraz entuzjastom gier, filmów i seriali. Jest ona odpowiedzialna za sposób podświetlania matrycy i tym samym za wyświetlanie obrazu. Jej wyróżnikiem jest wyższy poziom odwzorowania kolorów i znacznie lepsza jakość wizualnych wrażeń.

Co to jest MiniLED?

W ostatniej dekadzie ekrany systematycznie ewoluowały. Telewizory MiniLED mają zupełnie nową metodę podświetlania. Co więcej, naukowcom udało się znacznie zmniejszyć rozmiary diod LED. Dzięki temu jest ich znacznie więcej, a to przekłada się na:

  • wyższą jasność maksymalną;
  • lepszy kontrast;
  • głębszą czerń;
  • większą wydajność energetyczną;
  • dłuższą żywotność;
  • efektywniejsze wykorzystanie technologii HDR.

MiniLED panele zapewniają znacznie lepsze wrażenia wizualne niż technologie korzystające z podświetlenia Edge LED i Direct LED. Obraz jest bardziej realistyczny, kolory bardziej pełne, a czerń odczuwalna jako głębsza, szczególnie podczas oglądania bardzo ciemnych scen. Ponadto technologia ta jest trwała i wyróżnia się długą żywotnością – w stosunkowo krótkim czasie diody nie ulegną wypaleniu ani innym uszkodzeniom.

OLED i MiniLED – na czym polegają różnice?

Podstawowąróżnicą między telewizorami LCD a OLED jest źródło światła. W LCD wykorzystuje się panele z diodami MiniLED, natomiast w OLED obraz tworzą cienkie warstwy ekranu. Jedną z największych zalet OLED-ów jest ich wysoki kontrast, ponieważ piksele niewykorzystywane przy danej scenie po prostu się wyłączają. Kolory prezentowane przez tę metodę są bardzo żywe. MiniLED-y zaś cechuje wyższa jasność obrazu. Przy wzroście liczby stref mogą stać się dla OLED-a poważną konkurencją.

MiniLED jest uznawana za najlepszą formę telewizorów LCD, ponieważ dzięki udoskonalonej technologii można wycisnąć jeszcze więcej z podświetlanych matryc. W odróżnieniu od technologii OLED i microLED diody w telewizorach MiniLED nie są wyświetlaczem samoemisyjnym.

Jeśli chodzi o wybór między telewizorem MiniLED a OLED-em, warto zastanowić się, jak będziesz korzystać z ekranu. Zależy Ci na doświadczeniach kinowych w oglądaniu filmów? Wybierz MiniLED o przekątnej 55 lub 65 cali. Jeśli potrzebujesz uniwersalnego wyświetlacza i chcesz mieć większy ekran, zdecyduj  się, np. na telewizor TCL 65X925 8K Mini-LED.

Co wyróżnia technologię MiniLED?

Technologia MiniLED to doskonałe narzędzie do kontroli światła i cienia, które pozwala uzyskać jeszcze lepszą jakość obrazu. Głębsze cienie, szerszy zakres jasności i więcej stref wygaszania sprawiają, że obrazy są pełne detali. Co więcej, dzięki technologii HDR możesz oglądać filmy w jakości zbliżonej do rzeczywistości. Dzięki MiniLED wszystko, co dzieje się na ekranie, będzie wyglądało jeszcze bardziej realistycznie, a jeśli kochasz filmy, będziesz mógł cieszyć się wyjątkowym kinowym doświadczeniem.

Jesteś miłośnikiem domowego kina? Telewizory OLED to coś dla Ciebie!

706
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać