Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Czworonóg błąkał się po ruchliwej drodze – pomogli policjanci.

Pomagamy i chronimy. Nie tylko mieszkańcom naszego powiatu, ale również czworonogom, Mundurowi ze strzeleckiej drogówki zauważyli psa

Czworonóg błąkał się po ruchliwej drodze - pomogli policjanci

Pomagamy i chronimy. Nie tylko mieszkańcom naszego powiatu, ale również czworonogom, Mundurowi ze strzeleckiej drogówki zauważyli psa, błąkającego się po ruchliwej drodze krajowej 94, który wchodził pod nadjeżdżające samochody.

Bez wahania zaopiekowali się zwierzęciem i nakarmili psiaka. Następnie przekazali osobie, która zapewniła mu schronienie. Pamiętaj, Ty też masz wpływ na to co się dzieje w Twojej okolicy!

Strzeleccy policjanci pełnili wzmożony nadzór na drodze krajowej 94. W pewnym momencie zauważyli psa, błąkającego się między Strzelcami Opolskimi a Warmątowicami. Czworonóg wyglądał na zagubionego i zaniedbanego. Mundurowi bez wahania zaopiekowali się psem. Nakarmili czworonoga, a następnie przekazali go osobie, która zapewniła mu schronienie.

Pamiętajcie, nie bądźcie obojętni na los zwierząt. Widząc błąkające się zwierzę, wchodzące pod nadjeżdżające pojazdy, stwarzające zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego nie wahajcie się dzwonić pod numer alarmowy 112. Jeśli z kolei w miejscu Waszego zamieszkania spotykane są wałęsające się bezpańskie psy, a nie ma realnego zagrożenia życia lub zdrowia, istnieje możliwość zgłoszenia powyższej sytuacji poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj, nie bądź obojętny na to co się dzieje w Twojej okolicy.

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

781
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.