Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Coraz więcej podtopień na Opolszczyźnie.(Zdjęcia&Wideo)

Cały czas ręce pełne roboty mają strażacy, wzywani do zdarzeń związanych z silnymi

Cały czas ręce pełne roboty mają strażacy, wzywani do zdarzeń związanych z silnymi opadami deszczu na terenie naszego województwa. Głównie to interwencje przy lokalnych podtopieniach i usuwaniu konarów drzew.

Zalewane są piwnice i garaże. Mieszkańcy ulicy Górnej w Opolu sami przygotowali i ułożyli zabezpieczenia z worków z piaskiem, aby uchronić swoje domostwa przed dalszym zalaniem.

Zalało również pomieszczenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na al. Witosa w Opolu.

Ze skutkami opadów walczą też między innymi mieszkańcy podopolskich Falmirowic. Tam spierani się strażaków z miejscowego OSP oraz jednostki z Dębia i Suchego Boru.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że w wielu rzekach na terenach, gdzie występują silne opady, przekroczone są już, lub w najbliższym czasie zostaną stany alarmowe. Dotyczy to między innymi rzeki Prosny w Gorzowie Śląskim, ale też Odry i Nysy Kłodzkiej z dopływami.

11726
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic