Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Autobus z usterkami został zatrzymany przez WITD w Opolu. Pojazd do kontroli zgłosili rodzice dzieci ,które jechały na wakacje do Grecji.

We wtorek 28 czerwca kontrola zgłoszonego do kontroli autobusu zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz zakazem

Autobus z usterkami został zatrzymany przez WITD w Opolu. Pojazd do kontroli zgłosili rodzice dzieci ,które jechały na wakacje do Grecji.

We wtorek 28 czerwca kontrola zgłoszonego do kontroli autobusu zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz zakazem kontynuowania jazdy.

Autobus do kontroli opolskiemu ITD zgłosili rodzice dzieci, które wyjeżdżały na wakacje do Grecji. Podczas kontroli w autobusie znajdowała się grupa dzieci w wieku do 18 lat. Przeprowadzona kontrola stanu technicznego ujawniła poważne usterki pojazdu. Autobus miał pęknięty klosz w prawym tylnym świetle oraz uszkodzony tylny zderzak również z prawej strony.

Pojazd nie był również prawidłowo oznakowany. Zgodnie z art. 57 ustawy Prawo o ruchu drogowym – pojazd przewożący zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży w wieku do 18 lat oznacza się z przodu i z tyłu kwadratowymi tablicami barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej. Oznakowanie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przewozu dzieci, bowiem kierujący pojazdem, omijając tak oznakowany pojazd, ma obowiązek w czasie wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży zachować szczególną ostrożność i w razie potrzeby zatrzymać się. Za brak prawidłowego oznakowania kierowca został ukarany mandatem karnym, natomiast za stwierdzone usterki w stanie technicznym inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali kontynuowania podróży. Kierowca otrzymał zgodę tylko na dojazd do serwisu w celu naprawy lub do miejsca garażowania.

Źródło i foto WITD Opole

1963
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przewóz materiału niebezpiecznego w sztukach przesyłki bez wymaganego oznakowania ujawniła przeprowadzona w ubiegły piątek, tj. 25.01 br. na

Wiadomości

Przy kontroli okazało się, że kierowca w schowkach miał ukryte narkotyki. Od kierowca pobrana została krew. Mężczyźnie grozi kara

Wiadomości

20 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu przeprowadzą działania pn. „Bezpieczna autostrada A4” .

Wiadomości

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu.