Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Akcja poszukiwawcza zakończona odnalezieniem 72-latka.

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, otmuchowscy oraz nyscy policjanci dzisiaj w godzinach porannych odnaleźli

Akcja poszukiwawcza zakończona odnalezieniem 72-latka.

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, otmuchowscy oraz nyscy policjanci dzisiaj w godzinach porannych odnaleźli 72-latka, którego zaginięcie 25 wrześnie w godzinach nocnych zgłosiła rodzina.

Mężczyzna wyszedł z domu i nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Szybka i sprawna akcja służb zakończyła się odnalezieniem mężczyzny.

Wczoraj 25 września po godzinie 23:30 dyżurny Komisariatu Policji w Otmuchowie został poinformowany o zaginięciu 72-letniego mężczyzny. Rodzina, która była zaniepokojona jego kilkugodzinną nieobecnością poprosiła o pomoc policjantów. Jak oświadczyli, mężczyzna choruje i przyjmuje na stałe leki.

Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu i uzyskaniu rysopisu 72-latka rozpoczęto poszukiwania. Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia seniora, w rejon objęty poszukiwaniami skierowani zostali wszyscy funkcjonariusze będący w służbie, w tym  przewodnik psa służbowego, strażacy z OSP Otmuchów, OSP Maciejowice, OSP Wójcice oraz grupa poszukiwawcza z Jastrzębia Zdrój. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Nysie insp. Krzysztof Urban ogłosił alarm dla służby kryminalnej oraz policjantów ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzanie terenu rozpoczęli od przeczesywania przydrożnych rowów i terenów leśnych znajdujących się w rejonie miejsca zamieszkania zaginionego.

Podczas trwających poszukiwań w Otmuchowie na ul. Jagiełły odnaleziono zaginionego mężczyznę. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami z OSP udzielili 72-latkowi pierwszej pomocy. Odnaleziony senior został przekazany pod opiekę rodzinie.

Łącznie w poszukiwania było zaangażowanych 35 policjantów oraz 25 strażaków. Wszystkim obecnym dziękujemy za pomoc.

Źródło KPP w Nysie

2624
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 grudnia o godzinie 04:55 służy, ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na autostradzie A4

Wiadomości

Strażacy interweniują w Większycach, gdzie w poniedziałek 4 grudnia około godziny 20.00 doszło do pożaru w jednym z domów przy ulicy Łąkowej.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.