Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Akcja „GIMBUS”

W dniach 16-17.05 br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu przeprowadzili działania kontrolne o charakterze akcyjnym.

W dniach 16-17.05 br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu przeprowadzili działania kontrolne o charakterze akcyjnym. Tym razem inspektorzy skupili szczególną uwagę na pojazdach dowożących dzieci i młodzież do szkół na terenie województwa opolskiego. W ramach akcji skontrolowano 24 pojazdy przewożące dzieci do szkół. Inspektorzy kontrolowali nie tylko stan techniczny pojazdów i sprawność kierowców ale również uprawnienia do realizacji tego typu przewozów tj. czy przewoźnicy wykonują przewozy zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. W wyniku działań, w 2 przypadkach okazało się, że przedsiębiorcy dowożą dzieci do szkół, pomimo, że nie posiadają wymaganych zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach regularnych specjalnych. Wobec tych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Ponadto zatrzymany został 1 dowód rejestracyjny pojazdu. W pozostałych przypadkach stan techniczny kontrolowanych pojazdów – podobnie jak trzeźwość kierowców wykonujących ww. przewozy - nie budził zastrzeżeń.

W dniach 16-17.05 br., inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu przeprowadzili działania kontrolne o charakterze akcyjnym.

Tym razem inspektorzy skupili szczególną uwagę na pojazdach dowożących dzieci i młodzież do szkół na terenie województwa opolskiego. W ramach akcji skontrolowano 24 pojazdy przewożące dzieci do szkół. Inspektorzy kontrolowali nie tylko stan techniczny pojazdów i sprawność kierowców ale również uprawnienia do realizacji tego typu przewozów tj. czy przewoźnicy wykonują przewozy zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. W wyniku działań, w 2 przypadkach okazało się, że przedsiębiorcy dowożą dzieci do szkół, pomimo, że nie posiadają wymaganych zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach regularnych specjalnych. Wobec tych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Ponadto zatrzymany został 1 dowód rejestracyjny pojazdu. W pozostałych przypadkach stan techniczny kontrolowanych pojazdów – podobnie jak trzeźwość kierowców wykonujących ww. przewozy – nie budził zastrzeżeń.

790
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic