Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

56-latek kliknął w link i stracił 3 000 złotych

Mieszkaniec powiatu strzeleckiego chciał sprzedać ciśnieniomierz na internetowym portalu ogłoszeniowym.

56-latek kliknął w link i stracił 3 000 złotych

Mieszkaniec powiatu strzeleckiego chciał sprzedać ciśnieniomierz na internetowym portalu ogłoszeniowym.

Szybko skontaktowała się z nim osoba, rzekomo zainteresowana zakupem sprzętu medycznego.

Przesłała 56-latkowi link, po kliknięciu którego miało dojść do finalizacji zakupu. Mężczyzna kliknął w przesłany link i został przekierowany na stronę, gdzie podał swoje dane dotyczące bankowości internetowej. Po chwili zauważył, że z jego konta zniknęło 3 000 zł. W ten sposób zdał sobie sprawę, że padł ofiarą oszustwa. Po raz kolejny przypominamy: nigdy nie klikajmy w linki przesyłane od nieznanych osób!

Mieszkaniec Strzelec Opolskich postanowił sprzedać ciśnieniomierz w Internecie. Wystawił ofertę sprzedaży na popularnym portalu ogłoszeniowym. Szybko skontaktowała się z nim osoba rzekomo zainteresowana kupnem sprzętu medycznego.

W wiadomości tekstowej przesłała 56-latkowi link, po kliknięciu którego miało dojść do przekazania pieniędzy. Niczego nieświadomy mężczyzna kliknął w przesłany link, a po przekierowaniu na stronę internetową podał najważniejsze dane dotyczące swojej bankowości internetowej. Po chwili z konta mężczyzny zniknęło 3 000 zł.

Oszuści internetowi wykorzystują szereg metod, by wejść w posiadanie cudzego majątku. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest wysyłanie linka, pod którym rzekomo można odebrać wysłane pieniądze, zapłacić zaległy rachunek, czy niedopłatę za paczkę. Po przekierowaniu na stronę najczęściej jesteśmy proszeni o podanie najważniejszych danych dotyczących naszego konta bankowego, a strony często przypominają witryny popularnych banków.

Apelujemy o zachowanie czujności! Nigdy nie klikajmy w link, który przesyła nam obca osoba, zwłaszcza jeśli jest to związane z przekazaniem pieniędzy. Pamiętajmy również, aby logować się do rachunków bankowych poprzez zaufane aplikacje lub wpisanie nazwy strony internetowej, nigdy poprzez kliknięcie w otrzymany link, który ma przekierować nas na stronę banku.

Źródło KPP Strzelce Opolskie Foto Archiwum

842
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.

Wiadomości

Nyscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna, grożąc uszkodzenia ciała, zmusił inną osobę do wydania pieniędzy

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października przed godziną 10:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na ul. Katowickiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych".