Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

54-latek wszedł do sklepu w centrum Prudnika. Mężczyzna trzymając przedmiot przypominający broń palną zażądał alkoholu.

Dzięki obywatelskiej postawie pracowników sklepu na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego

54-latek wszedł do sklepu w centrum Prudnika. Mężczyzna trzymając przedmiot przypominający broń palną zażądał alkoholu.

Dzięki obywatelskiej postawie pracowników sklepu na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

54-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za takie przestępstwo grozi teraz do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (3 grudnia), po godzinie 19:00 w centrum miasta. Według ustaleń śledczych do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który trzymając przedmiot przypominający broń palną zażądał alkoholu. Na szczęście w sklepie przebywało dwóch pracowników, którzy wykorzystując nieuwagę napastnika szybko go obezwładnili.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. 54-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przedmiot, którym posługiwał się napastnik – okazało się, że nie jest to prawdziwa broń.

Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło KPP w Prudniku

613
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Co zrobić kiedy znajdziemy telefon komórkowy, pozostawiony bez zabezpieczenia rower, czy portfel? W takich sytuacjach jest kilka rozwiązań.

Wiadomości

Niestety, mimo szeroko zakrojonych działań mundurowych i wielu kampanii społecznych uczulających na tego typu procedery, seniorzy cały czas

Wiadomości

Przy kontroli okazało się, że kierowca w schowkach miał ukryte narkotyki. Od kierowca pobrana została krew. Mężczyźnie grozi kara

Z ostatniej chwili

Kilkanaście minut od zgłoszenia policjanci z Praszki zatrzymali 35-latka, który napadł na mieszkankę powiatu kłobuckiego i usiłował wyrwać