Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

44-latek znęcał się nad partnerką – został zatrzymany. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Od kilku miesięcy 44-latek miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad poszkodowaną, do tego miał grozić jej podpaleniem mieszkania.

44-latek znęcał się nad partnerką – został zatrzymany. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Od kilku miesięcy 44-latek miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad poszkodowaną, do tego miał grozić jej podpaleniem mieszkania.

To tylko niektóre zachowania mogące świadczyć o stosowaniu przemocy wobec osoby najbliższej. Policjanci z Komisariatu I w Opolu zatrzymali mężczyznę. Za znęcanie się i kierowanie gróźb grozi do 5 lat więzienia.

11 listopada, policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu otrzymali informację o znęcaniu się 44-latka nad swoją partnerką.

Jak ustalili funkcjonariusze, dramat w tym związku miał trwać od kilku miesięcy.

Wobec powyższego, jeszcze tego samego dnia podejrzewany mężczyzna został wieczorem zatrzymany.

W toku prowadzonego postępowania, policjanci ustalili, że 44-latek miał dopuszczać się zarówno przemocy fizycznej jak i psychicznej wobec pokrzywdzonej. Miał wszczynać awantury w trakcie których poniżał kobietę, nie pozwalał jej opuszczać mieszkania, a także stosował przemoc fizyczną. Dalsze ustalenia pokazały, że miał jej również grozić podpaleniem mieszkania.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 44-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Wobec zatrzymanego został zastosowany dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do poszkodowanej.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Źródło KMP Opole

1474
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek po godzinie 18:00 służby zostały poinformowane o wypadku ... wozu strażackiego. Na drodze krajowej nr 94, w miejscowości Karczów,

Wiadomości

33-latek poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez nyskich policjantów. Mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Wiadomości

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego przez innego uczestnika ruchu.

Wiadomości

Na trop wątpliwych ofert wpadli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Najpierw do realizacji przystąpili kryminalni z Komendy