Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

41-latek chciał pomóc amerykańskiemu żołnierzowi– stracił blisko 19 tysięcy złotych

Oszuści co chwilę zmieniają przestępcze sposoby działania i schematy, tak aby wyłudzić nasze pieniądze.

41-latek chciał pomóc amerykańskiemu żołnierzowi– stracił blisko 19 tysięcy złotych

Oszuści co chwilę zmieniają przestępcze sposoby działania i schematy, tak aby wyłudzić nasze pieniądze.

Wielokrotnie apelujemy aby być czujnym podczas przekazywania jakichkolwiek pieniędzy osobom, które „nagle” ich potrzebują. Tym razem doszło do oszustwa, w którym koleżanka sprzed lat, która obecnie ma być żołnierzem amerykańskiej armii, zwróciła się o pomoc do mieszkańca Gogolina. Mężczyzna w wyniku tego oszustwa stracił prawie 19 tysięcy złotych.

Przestępcy wciąż zmieniają swoje metody, aby nas oszukać i wyłudzić nasze oszczędności. Tym razem doszło do oszustwa na 41-latku, który otrzymał informację od swojej koleżanki sprzed lat, że w związku z sytuacją na świecie, niezbędne są jej pieniądze na powrót do ojczyzny. Kobieta poinformowała go, że obecnie jest żołnierzem USA i aby uniknąć kolejnej misji wojennej, potrzebuje jego pomocy.

Nieświadomy oszustwa mieszkaniec Gogolina, przelał blisko 19 tysięcy złotych na wskazane w korespondencji konta. Dopiero po dwóch transakcjach, kiedy oszuści zwrócili się o kolejne pieniądze, mężczyzna zorientował się, że prawdopodobnie został oszukany.

Ta i wszystkie podobne historie pokazują jak bardzo należy być ostrożnym podczas dokonywania jakichkolwiek przelewów zanim będziemy pewni co do personaliów i zamiarów osoby, z którą rozmawiamy w sieci.

Jak nie paść ofiarą oszustwa internetowego? Pamiętaj:

Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym, bądź osobą, za którą się podaje.
Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które w internecie podają się za krewnych lub znajomych.
Nie działaj pochopnie i postaraj się potwierdzić prawdziwość danej informacji.
Wszelkie internetowe prośby o pomoc (także z zagranicy), grożą utratą pieniędzy. Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom ani nie przelewaj pieniędzy na wskazane konto bankowe.
Gdy tylko pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję – nr tel. 112

Źródło KPP Krapkowice

993
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Publikujemy wizerunek mężczyzny, który wypłacił z bankomatów pieniądze pochodzące z przestępstwa.

Z ostatniej chwili

Namysłowscy Kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe.

Wiadomości

Ponad 20 000 złotych straciła 39-letni mieszkanka powiatu brzeskiego. Poszkodowana uwierzyła mężczyźnie, który podczas rozmowy telefonicznej

Wiadomości

Funkcjonariusze Wydziału w Kielcach CBZC zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego przez 27 jednostek Policji w całym kraju.