Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

37-latek zatrzymany za liczne kradzieże z włamaniem.

Kryminalni z Opola ustalili i zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami.

37-latek zatrzymany za liczne kradzieże z włamaniem

Kryminalni z Opola ustalili i zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniami.

Okazał się nim dobrze znany policjantom 37-latek. Skazany za podobne przestępstwa, niedawno opuścił zakład karny. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 50 000 złotych. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Zgłoszenia o włamaniach do sklepów na terenie miasta zaczęły wpływać do opolskich policjantów już w lutym br. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu I Policji w Opolu. W wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 37-latek z ,,bogatą” policyjną kartoteką.

Tym razem, jak ustalili kryminalni z Opola, sprawca włamywał się do sklepów i kiosków na terenie miasta. W tych pierwszych kradł luksusowe alkohole i pieniądze ze sklepowej kasy, a w kioskach zabierał w papierosy i zdrapki.

Pokrzywdzeni wartość strat wyrządzonych przez włamywacza oszacowali na kwotę ponad 50 000 złotych. Teraz zatrzymany za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. W przypadku 37-latka który okazał się multirecydywistą, zagrożenie karą wzrasta do 15 lat więzienia.

W tej sprawie policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd do wniosku się przychylił i 37-latek na proces oczekuje w warunkach izolacji.

Źródło KMP w Opolu

1463
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany