Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

36-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę bmw w terenie zabudowanym.

Każdy kto znacznie przekracza dozwoloną prędkość naraża siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

36-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Każdy kto znacznie przekracza dozwoloną prędkość naraża siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych kierowców. Przekonał się o tym 36-latek, który w terenie zabudowanym jechał 120 km/h. Jeśli widzisz niebezpieczne zachowania innych kierowców zgłoś to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapie zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

W poniedziałek tuż przed godziną 19:00 policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. W Kościerzycach, ręcznym miernikiem prędkości namierzyli jak kierowca bmw znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 36-letni mieszkaniec powiatu nyskiego jechał 120 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 70 km.

Właściciel bmw stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia – również te w ruchu drogowym i skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, a wspólne działania przyniosą najbardziej oczekiwany efekt – bezpieczeństwo. Skorzystaj z naszego interaktywnego narzędzia – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło KPP w Brzegu

1349
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacja dla kierowców na DK46G (obwodnica Nysy) trasa Nysa - Radzikowice!

Z ostatniej chwili

We wtorek 26 września o godzinie 14:50 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o próbie samobójczej na

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo na drodze i za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu.

Z ostatniej chwili

Policjanci codziennie otrzymują informację na temat oszustw popularnymi metodami.