Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

36-latek kierujący autem miał 2,5 promila. Został zatrzymany w Brzegu dzięki reakcji świadka.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na

36-latek kierujący autem miał 2,5 promila. Został zatrzymany w Brzegu dzięki reakcji świadka.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by pijani kierowcy byli bezkarni.

Wzorową postawą wykazał się 40-letni mieszkaniec Brzegu, który dzięki swojej reakcji uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promile alkoholu, a dzięki zgłoszeniu odpowie za złamanie prawa.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek. Wówczas kilka minut po godzinie 20:00 dyżurny odebrał telefon, z którego wynikało, że zgłaszający ujął nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

Na jednym z osiedli w mieście zastali zgłaszającego, który wskazał im kierującego fordem. Z jego relacji wynikało, że zauważył jak kilka ulic wcześniej mężczyzna wsiada do forda. Sposób jazdy wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Jechał całą szerokością jedni i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Kiedy go zatrzymał, zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą podróż.

Funkcjonariusze sprawdzili na urządzeniu do badania trzeźwość 36-latka. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Tłumaczył, że wsiadł za kierownicę, żeby koledze oddać samochód.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło KPP w Brzegu Foto Archiwum

551
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września około godziny 13:45 do dyżurnego z KWP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu z hulajnogą na ,której poruszał