Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

27-latek jadący bmw został zatrzymany przez policjantów z grupy „SPEED”. Okazało się ze…

Strzelecka grupa „SPEED” zauważyła pojazd, którego kierowca nie zasygnalizował wykonywanego manewru wyprzedzania.

27-latek jadący bmw został zatrzymany przez policjantów z grupy "SPEED". Okazało się ze...

Strzelecka grupa „SPEED” zauważyła pojazd, którego kierowca nie zasygnalizował wykonywanego manewru wyprzedzania.

Dodatkowo kierujący bmw nie zastosował się do ograniczeń prędkości i podróżował o 43 km/h za szybko. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 27-latek, który od ponad roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W Twoim miejscu zamieszkania kierowcy notorycznie przekraczają prędkość? Nie bądź obojętny, zgłoś zagrożenie za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Masz realny wpływ na to co się dzieje się w Twojej okolicy.

Kilka dni temu policjanci ze strzeleckiej grupy „SPEED” zauważyli samochód, jadący trasą Rozmierka – Grodzisko, którego kierowca popełnił wykroczenie drogowe, nie sygnalizując wykonywanego manewru wyprzedzania. Dodatkowo pojazd poruszał się z prędkością 133 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Policjanci zatrzymali bmw i przystąpili do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 27-letni mieszkaniec gminy Ozimek. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych ustalono, że mężczyzna od ponad roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei sprawą popełnionych wykroczeń drogowych zajmie się strzelecki sąd.

Przypominamy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Jeśli więc w miejscu Twojego zamieszkania kierowcy notorycznie przekraczają prędkość zgłoś niebezpieczeństwo poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a w przypadku jego potwierdzenia podejmowane są czynności mające na celu jego eliminację. Nie bądź obojętny na to co się dzieje w Twojej okolicy – reaguj!

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

5001
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic