Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

26-latek spowodował kolizję – miał 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów.

26-letni mieszkaniec Opola nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył fiata. Strzeleccy policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy.

26-latek spowodował kolizję - miał 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów.

26-letni mieszkaniec Opola nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył fiata. Strzeleccy policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy.

Wynik badania wskazał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało, jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych oraz ważnej polisy ubezpieczeniowej. Teraz 26-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu w Strzelcach Opolskich, w rejonie parku miejskiego doszło do kolizji drogowej z udziałem 2 samochodów osobowych. Obecni na miejscu policjanci ustalili, że 26-letni kierowca fiata nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył samochodu, którym kierował 52-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. 26-latek został wylegitymowany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie było to jednak jedyne naruszenie przepisów prawa, jakich dopuścił się mieszkaniec Opola.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 26-latka. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało pojazd mężczyzny nie posiadał ważnych badań technicznych ani aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

Samochód 26-latka został usunięty na parking strzeżony. Za spowodowanie kolizji wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich Foto Archiwum

1909
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,