Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

24-latek Skradł rower i datki z kościelnej skarbonki – grozi mu do 15 lat więzienia.

24-letni mężczyzna skradł rower elektryczny, a po niespełna dwóch tygodniach włamał się do skarbonki kościelnej, skąd zabrał datki wiernych.

24-latek Skradł rower i datki z kościelnej skarbonki - grozi mu do 15 lat więzienia.
złodziej zatrzymany kościół skarbonka

24-letni mężczyzna skradł rower elektryczny, a po niespełna dwóch tygodniach włamał się do skarbonki kościelnej, skąd zabrał datki wiernych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem zatrzymali złodzieja i odzyskali większość skradzionego mienia. Jak się okazało 24-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, za które grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W połowie grudnia ubiegłego roku policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem otrzymali zawiadomienie o kradzieży roweru elektrycznego, do jakiej doszło z terenu jednej z posesji w Gminie Kolonowskie. Niecałe dwa tygodnie później w kościele, również na terenie gminy, doszło do kradzieży skarbonki z datkami wiernych.

Kryminalni z Zawadzkiego szybko ustalili sprawcę obu przestępstw. Okazał się nim 24-letni mężczyzna. Sprawca był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Straty, jakie spowodował w wyniku obu przestępstw oszacowano na kwotę blisko 3500 zł. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, za które grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Skradziony rower został już przekazany w ręce właścicielki.

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1315
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.