Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

19 i 22-latek skradziony w drogeriach towar sprzedawali w lombardzie. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne

19 i 22-latek skradziony w drogeriach towar sprzedawali w lombardzie. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne maszynki, szczoteczki, kosmetyki.

Skradziony towar policjanci namierzyli w jednym z lombardów w mieście. Teraz 19 i 22-latek odpowiedzą za kradzież, za którą kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili kryminalni z drugiego komisariatui, dwaj mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu, na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku dopuścili się kilku kradzieży w sieciowych sklepach kosmetycznych. Ich łupem padały elektryczne szczoteczki i maszynki do ciała. Ilość skradzionego towaru mogła wskazywać na to, że przedmioty te trafiały do innych nabywców. Sprawie przyjżeli się policjanci.

Po przyjęciu zawiadomienia o kradzieżach, kryminalni zabezpieczyli monitoringi i wytypowali osoby mogące mieć związek z przestępstwami. Sprawdzili też okoliczne lombardy. To tam znaleźli towar pochodzący z kradzieży. Szybko się okazało, że za tymi przestępstwami stoją dwaj dobrze znani policjantom sprawcy.

Kryminalni ustalili miejsce ich pobytu. Obaj przyznali się do przedstawionych im zarzutów kradzieży. Teraz mieszkańcy Opola i Wałbrzycha odpowiedzą za przestępstwa zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Zródło KMP w Opole

1143
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Sport

W sobotni wieczór opolskiej Stegu Arenie odbyła się druga gala sportów alki Lewy

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.