Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

18-letnia kierująca quadem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątkowickim lesie z udziałem quada.

18-letnia kierująca quadem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Dwie osoby w stanie ciężkim zostały zabrane do szpitala.

Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątkowickim lesie z udziałem quada.

W wyniku odniesionych obrażeń zarówno kierująca jak i pasażer quada trafili do szpitala. Pamiętajmy, że quad to nie zabawka. Aby nim kierować, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia, umiejętności oraz doświadczenie. Konsekwencje wypadku na quadzie są zbliżone do wypadku na motocyklu. Apelujemy o ostrożność.

9 sierpnia policjanci z Korfantowa i nyskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o wypadku na quadzie, do którego doszło w lesie w Piątkowicach. Na miejscu policjanci ustalili, że 18-letnia kierująca quadem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała prosto w drzewo. Razem z nią jechał 21-letni pasażer. W konsekwencji obydwoje odnieśli poważne obrażenia. 18-latka w stanie ciężkim został przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Opolu, natomiast 21-latek ambulansem trafił do nyskiego szpitala.

Pamiętajmy, że quad to nie zabawka. Może się wydawać, że quad jest bezpieczniejszy niż motocykl, bowiem ma cztery koła. Nic bardziej mylnego. Kontrowanie masy pojazdu ciałem przy dużych prędkościach na quadzie to podstawa, z którą nie radzą sobie nawet ludzie ze sporym doświadczeniem. Kierujący quadem musi mieć skończone 14 lat i posiadać stosowne uprawnienia w zależności od rodzaju czterokołowca, którym kieruje. Zarówno kierowca jak i pasażer obowiązkowo muszą mieć założone kaski ochronne.

Ładna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że jazda jakimkolwiek pojazdem czy to jest skuter, motocykl, quad wymaga od nas ostrożności i zdrowego rozsądku. Brawura i przecenianie swoich możliwości może być przyczyną groźnych i tragicznych wypadków. Pamiętajmy przede wszystkim, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Źródło KPP w Nysie

2054
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

W środę 28 września około godziny 15:40 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku w miejscowości Kup koło Opola.

Wiadomości

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów.

Z ostatniej chwili

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel.