Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Tragedia w fabryce. Nie żyje 29-letni mężczyzna.

Strzelce Opolskie. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy

Tragedia w fabryce. Nie żyje 29-letni mężczyzna.

Strzelce Opolskie. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy element. Pomimo wezwania pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

Wypadek śmiertelny w Kronospanie w Strzelcach Opolskich Śmiertelny wypadek zdarzył się w sobotę (13 lutego) na terenie nowej fabryki Kronospanu w Strzelcach Opolskich, w której produkowane są drewnopodobne płyty OSB. W październiku 2020 r. w zakładzie doszło do eksplozji, która poważnie uszkodziła halę produkcyjną.

Do dzisiejszego wypadku doszło na terenie remontowanej fabryki. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy element.

  • Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas transportu stalowych elementów doszło do zerwania pasów, które podtrzymywały konstrukcję – tłumaczy Tomasz Krzemienowski, z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. – Na skutek tego stalowy element przygniótł pracownika.

Pomimo wezwania pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

  • W wyniku zdarzenia 29-letni mężczyzna zmarł – informuje sierż. Marta Białek z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. – Na miejscu obecni są policjanci, którzy wykonują czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni jednocześnie Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu.

Kronospan w Strzelcach Opolskich to jeden z największych pracodawców w powiecie strzeleckim. Według danych z 2019 r. zatrudniał 670 pracowników. Poza płytami OSB produkuje także panele podłogowe i płyty meblowe. Źródło Nto.pl

13633
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i osobówki doszło po godzinie 13 we wtorek 28 czerwca w Większycach.

Wiadomości

Długi czerwcowy weekend już za nami. W tym okresie w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6...

Z ostatniej chwili

Na drodze krajowej 42 w Starych Czaplach doszło dziś do śmiertelnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Z ostatniej chwili

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (15.06) około godz. 14:10, na drodze powiatowej pomiędzy Pogorzelą a Michałowem.