Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Tragedia w fabryce. Nie żyje 29-letni mężczyzna.

Strzelce Opolskie. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy

Tragedia w fabryce. Nie żyje 29-letni mężczyzna.

Strzelce Opolskie. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy element. Pomimo wezwania pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

Wypadek śmiertelny w Kronospanie w Strzelcach Opolskich Śmiertelny wypadek zdarzył się w sobotę (13 lutego) na terenie nowej fabryki Kronospanu w Strzelcach Opolskich, w której produkowane są drewnopodobne płyty OSB. W październiku 2020 r. w zakładzie doszło do eksplozji, która poważnie uszkodziła halę produkcyjną.

Do dzisiejszego wypadku doszło na terenie remontowanej fabryki. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy element.

  • Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas transportu stalowych elementów doszło do zerwania pasów, które podtrzymywały konstrukcję – tłumaczy Tomasz Krzemienowski, z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. – Na skutek tego stalowy element przygniótł pracownika.

Pomimo wezwania pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

  • W wyniku zdarzenia 29-letni mężczyzna zmarł – informuje sierż. Marta Białek z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. – Na miejscu obecni są policjanci, którzy wykonują czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni jednocześnie Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu.

Kronospan w Strzelcach Opolskich to jeden z największych pracodawców w powiecie strzeleckim. Według danych z 2019 r. zatrudniał 670 pracowników. Poza płytami OSB produkuje także panele podłogowe i płyty meblowe. Źródło Nto.pl

13710
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.

Z ostatniej chwili

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy, 15 listopada o godz. 1.20 w Gronowicach, w powiecie kluczborskim.

Wiadomości

Wczoraj (22.09), około godz. 21:10 na drodze pomiędzy Młodoszowicami a wiaduktem nad autostradą A4, doszło do zdarzenia z

Wiadomości

Policjanci ze Strzelec Opolskich wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł mężczyzna.