Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Tragedia w fabryce. Nie żyje 29-letni mężczyzna.

Strzelce Opolskie. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy

Tragedia w fabryce. Nie żyje 29-letni mężczyzna.

Strzelce Opolskie. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy element. Pomimo wezwania pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

Wypadek śmiertelny w Kronospanie w Strzelcach Opolskich Śmiertelny wypadek zdarzył się w sobotę (13 lutego) na terenie nowej fabryki Kronospanu w Strzelcach Opolskich, w której produkowane są drewnopodobne płyty OSB. W październiku 2020 r. w zakładzie doszło do eksplozji, która poważnie uszkodziła halę produkcyjną.

Do dzisiejszego wypadku doszło na terenie remontowanej fabryki. 29-letni pracownik firmy zewnętrznej został przygnieciony przez metalowy element.

  • Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas transportu stalowych elementów doszło do zerwania pasów, które podtrzymywały konstrukcję – tłumaczy Tomasz Krzemienowski, z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. – Na skutek tego stalowy element przygniótł pracownika.

Pomimo wezwania pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

  • W wyniku zdarzenia 29-letni mężczyzna zmarł – informuje sierż. Marta Białek z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. – Na miejscu obecni są policjanci, którzy wykonują czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni jednocześnie Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu.

Kronospan w Strzelcach Opolskich to jeden z największych pracodawców w powiecie strzeleckim. Według danych z 2019 r. zatrudniał 670 pracowników. Poza płytami OSB produkuje także panele podłogowe i płyty meblowe. Źródło Nto.pl

13787
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 lutego o godzinie 18:57 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11, w pobliżu miejscowości Gotartów.

Z ostatniej chwili

W czwartek 9 lutego o godzinie 12:33 służby ratunkowe dostały wezwanie z nr alarmowego 112 o wypadku na DW 414 na wysokości

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 30 stycznia o godzinie 21:00 doszło do wypadku na trasie Namysłów - Wilków. Zderzyły się tam dwa pojazdy - osobowe bmw i

Z ostatniej chwili

3 osoby poniosły śmierć w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 384 pod Dzierżoniowem. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (13.01), około