Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Strażacy podsumowali interwencje związane z silnymi porywami wiatru. Było tego sporo.(Zdjęcia)

Nad Polską i województwem opolskim w czwartek 17 lutego 2022 roku przetoczył się niż Dudley charakteryzujący się silnym wiatrem oraz w

Strażacy podsumowali interwencje związane z silnymi porywami wiatru. Było tego sporo.(Zdjęcia)

Nad Polską i województwem opolskim w czwartek 17 lutego 2022 roku przetoczył się niż Dudley charakteryzujący się silnym wiatrem oraz w pierwszej części dnia intensywnym opadem deszczu.

W czwartek 17 lutego 2022 roku (od godziny 0:01 do godziny 7:30 dnia 18 lutego 2022 roku), Państwowa Straż Pożarna odnotowała 391 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru i intensywnego deszczu.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie opolskim wraz z miastem Opole (125), powiecie kluczborskim (58) oraz powiecie oleskim (51).Zdarzenia związane były głównie z usuwaniem przewróconych drzew, połamanych konarów i gałęzi. W trakcie całej doby odnotowano ponadto uszkodzenia budynków gospoadarczych – głównie dachów (33), uszkodzenia dachów budynków mieszkalnych (22), uszkodzenia linii energetycznej (9), uszkodzenia sygnalizacji świetlnej (1) oraz uszkodzenia reklam (3). Po porannych opadach deszczu jednostki ochrony przeciwpożarowej intwerwniowały przy zalanych posesjach oraz placach.

W zdarzeniach jedna osoba została poszkodowana. W Opolu na ulicy Ozimskiej spadający konar drzewa uderzył pieszą, która doznała obrażeń ciała. Strażacy udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie: asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu na podstawie danych Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Foto www.prostozopolskiego.pl

1517
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 lipca wpłynęło do SK KP PSP w Krapkowicach o godzinie 20:00 o zdarzenia na autostradzie A4 na 244 km w kierunku...

Wiadomości

W Niedzielę 3 lipca o 17:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.