Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Środkowi zostają w ZAKSIE!

Z radością informujemy, że kolejnymi zawodnikami, którzy w sezonie 2022/2023 będą reprezentować barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle są

Środkowi zostają w ZAKSIE!

Z radością informujemy, że kolejnymi zawodnikami, którzy w sezonie 2022/2023 będą reprezentować barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle są środkowi: Norbert Huber i Tomasz Kalembka.

Dla Tomasza Kalembki sezon 2021/2022 nie był pierwszym w Kędzierzynie-Koźlu. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej zawodnik debiutował w ZAKSIE w sezonie 2018/2019. Tomek ten powrót może zaliczyć do wyjątkowo udanych, do zdobytych wcześniej trofeów (tytuł mistrza Polski i Puchar Polski 2019) dodał kolejne: mistrzostwo kraju, Puchar Polski o raz złoto Ligi Mistrzów.

Jak przyznał nasz zawodnik możliwość reprezentowania barw takiego klubu, jak ZAKSA jest podwodem do dumy. – Ogromnie się cieszę, że mogę nadal być częścią tego klubu. ZAKSA to doskonały klub który zapewnia zawodnikowi wszystko czego potrzebuje i przychodzi się tu na trening nie jak do pracy z obowiązku, a z uśmiechem na twarzy bo atmosfera, która panuje w szatni czy ogólnie w klubie jest znakomita – podkreślił środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, deklarując walkę o najwyższe cele również w kolejnym sezonie. – Pomimo zmian które nastąpiły przed zeszłym sezonem udało nam się zdobyć praktycznie każde trofeum o które walczyliśmy, więc mam nadzieję, że przyszły sezon będzie równie owocny. Świetnie, że większość drużyny została bo kolektyw i zgranie, które wypracowaliśmy w zeszłym sezonie doprowadziło nas do tej historycznej potrójnej korony. I jestem przekonany, że nasza grupa jest na tyle ambitna i pracowita, że zrobi wszystko aby ten sukces powtórzyć.

Kolejny z naszych środkowych – Norbert Huber debiutował w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2021/2022. Reprezentant Polski znakomicie wkomponował się zespołu, w szybkim czasie stając się jednym z filarów drużyny prowadzonej przez Gheorghe Cretu. Udany w wykonaniu Norberta Hubera sezon miał potwierdzenie w wyróżnieniach MVP przyznawanych naszemu zawodnikowi. Z ZAKSĄ Norbert zdobył potrójną koronę (Puchar Polski, tytuł mistrza kraju złoto Ligi Mistrzów). Niestety w kluczowej fazie sezonu naszemu środkowemu przytrafiła się kontuzja. -Miniony sezon był dla mnie najlepszym w mojej dotychczasowej przygodzie ze sportem. Mimo że stało się jak się stało i przytrafiła mi się kontuzja to jestem podekscytowany tym, co razem osiągnęliśmy – podkreślił nasz zawodnik.

-Naszym największym atutem była drużyna. Uważam, że w kolejnym sezonie, pomimo kilku zmian, jesteśmy w stanie nadal sięgać i mierzyć jak najwyżej i robić duże rzeczy – kontynuował Norbert Huber. Ambitnego środkowego czeka jeszcze przerwa i rehabilitacja, jak deklaruje zamierza w tym czasie ciężko pracować, aby w jak najlepszej formie wrócić do gry. – Jeśli chodzi o mnie to mam dużo czasu na odpoczynek, regenerację i pracę nad swoim ciałem. Postaram się wykorzystać ten czas jak najlepiej – dodał środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Źródło Zaksa

529
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W pierwszy weekend października rusza siatkarska PlusLiga. Tytułu mistrza kraju bronić będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sport

W piątek 16 września o godz. 18:00 w Brukseli odbyło się losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Sport

Kamil Semeniuk został wybrany najlepszym siatkarzem 2022 roku Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

Sport

Mural poświęcony sukcesom siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA powstał na murach