PSG Stal Nysa pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:0

PSG Stal Nysa w meczu 10. kolejki PlusLigi pewnie pokonała drużynę BBTS-u Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:21). MVP spotkania wybrany

PSG Stal Nysa w meczu 10. kolejki PlusLigi pewnie pokonała drużynę BBTS-u Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:21). MVP spotkania wybrany został Wassim Ben Tara.

Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się optymistycznie dla gospodarzy. Po serii świetnych akcji ofensywnych Michała Gierżota Nyska Stal objęła prowadzenie 4:1 nad zespołem z Bielska.

Błędy drużyny gości pomogły drużynie PSG Stal Nysa w kolejnych minutach zwiększyć swoją przewagę aż 11:4.

Znakomitym atakiem popisał się w pierwszym secie Wassim Ben Tara, który zdobył na konto drużyny kilka cennych punktów. Po nieudanej zagrywce drużyny Bielska, Nysianie zdobyli 20 punkt przy 8-punktowej przewadze.

Asy serwisowe Kamila Kwasowskiego zapewniły gospodarzom piłkę setową. Pierwszą partię spotkania gospodarze zakończyli wynikiem 25:14.

Na początku drugiej partii spotkania, gospodarze ponownie wywalczyli sobie niewielką przewagę nad zespołem Bielska. Jednak tym razem gra była zdecydowanie bardziej wyrównana.

Goście w kolejnych akcjach skutecznie odrabiali stracone punkty i doprowadzili do remisu 7:7. W dalszym przebiegu seta Nysanie przywrócili swoją grę na właściwe tory i uciekli zespołowi Bielska na 4 oczka przy wyniku 15:11.

Zapał siatkarzy Stali nie gasł i po raz kolejny wywalczyli piłkę setową przy wysokim prowadzeniu 24:18. W kolejnej akcji, seta zakończył agresywny atak Wassima Ben Tary.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Stal traciła punkty przez nieudaną zagrywkę, jednak odrabiali je konsekwentnie w ataku.

Tym razem zespół z Bielska nie pozwolił gospodarzom uciec dalej niż 1 punkt przewagi. W kolejnych akacjach Stal przełamała ten stan i objęli 3-punktowe prowadzenie przy wyniku 16:13.

Podopieczni Sergieja Kapelusa zdecydowanie nie radzili sobie z przyjmowaniem agresywnych piłek Michała Gierżota i Wassima Ben Tary. Kolejne sytuacje dodawały tylko skrzydeł drużynie gospodarzy.

Nieudana zagrywka po stronie drużyny Bielska zbliżyła siatkarzy Stali do zdobycia piłki meczowej i tym samym zakończenia spotkania wysoką wygraną Nyskiego zespołu.

Trzecia-ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Źródło PSG Stal Nysa

1122

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.

Niestety w mecz 29. kolejki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kończy bez zdobyczy punktowych. Nasz zespół przegrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3.