Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

PSG Stal Nysa otwiera Akademię

PSG Stal Nysa informuje o otwarciu i naborze do Akademii Siatkówki STAL Nysa. Szkolenie dzieci i młodzieży będzie prowadzone w trzech

PSG Stal Nysa otwiera Akademię

PSG Stal Nysa informuje o otwarciu i naborze do Akademii Siatkówki STAL Nysa. Szkolenie dzieci i młodzieży będzie prowadzone w trzech grupach wiekowych: młodzik, kadet i junior. Projekt jest skierowany do chłopców.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie lokalnego systemu szkolenia, a także zachęcanie do profesjonalnego uprawnienia sportu oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Dodatkowo Akademia wystawi drużynę, która będzie występowała w rozgrywkach III ligi. Dla uczestników Akademii dajemy możliwość bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia w bursie oraz nauki w szkole średniej o najlepszych wynikach sportowych w województwie.

Szkolenie będzie prowadziła wykwalifikowana kadra trenerska. Wszystkie grupy młodzieżowe oprócz uczestnictwa w rozgrywkach lig młodzieżowych będą brały udział w turniejach towarzyskich w kraju i zagranicą.

Trenerem koordynatorem projektu jest Roman Palacz. Rodziców i osoby zainteresowane udziałem w Akademii prosimy o kontakt z trenerem Palaczem nr telefonu +48 603 670 133. Terminy treningów naborowych podamy w następnym komunikacie.

-Zdecydowaliśmy się powołać stowarzyszenie, które powoła Akademię. Czujemy, że poprzez to, że Stal Nysa gra w PlusLidze, szkolenie młodzieży i dzieci, mogło być trochę zaniedbane. Czujemy odpowiedzialność za nyską siatkówkę, w związku z tym jest nam niezmiernie miło pochwalić się, że w Nysie powstanie akademia z prawdziwego zdarzenia, do której serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z Nysy i okolic, chcące grać szkolić się w siatkówkę. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że jest to duże wyzwanie, ale czujemy się na siłach mu sprostać – mówił Prezes Stali Nysa Robert Prygiel – Celem tej akademii będzie oczywiście szkolenie młodzieży, ale chcemy również poszerzyć świadomość siatkarską w społeczeństwie nyskim – dodał.

Źródło Stal Nysa

360
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Prezesi klubów PlusLigi w trakcie spotkania w Uniejowie ustalili kluczowe zasady dotyczące sezonu 2022/2023 Ligi Mistrzów Świata.

Uncategorized

Piłkarski harmonogram drugiej połowy 2022 roku może przyprawić o zawrót

Sport

Wychowany w Nysie libero, w barwach Stali Nysa występował w latach 2012-2015. Później reprezentował barwy kieleckiego Effectora, AZS-u AGH

Sport

32-letni Chorwat to doświadczony i utytułowany zawodnik. Reprezentant swojego kraju, w którego barwach zdobył srebrny medal Ligi Europejskiej w 2013 roku.