Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Przygotowania do sezonu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – plan spotkań kontrolnych

Podopieczni Gheorghe Cretu rozpoczęli trzeci tydzień przygotowań do sezonu 2021/2022.

Walka o finał przedłużona, rywalizacja wraca do Kędzierzyna-Koźla.

Podopieczni Gheorghe Cretu rozpoczęli trzeci tydzień przygotowań do sezonu 2021/2022. Jeszcze w tym miesiącu nasz zespół rozegra pierwsze mecze kontrolne, przed ZAKSĄ również turnieje towarzyskie.

Kędzierzynianie okres przygotowawczy, podobnie jak w zeszłym roku, rozpoczęli na piasku, łącząc treningi na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy stadionie „Kuźniczka” z jednostkami treningowymi na siłowni. Następnie po kilku dniach szlifów nasz zespół wziął udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Podopieczni Gheorghe Cretu kontynuują ten cykl przygotowań, jednak już w tym tygodniu nasz zespół przeniesie się do HWS „Azoty”.

W czwartym tygodniu przygotowań ZAKSĘ czekają pierwsze mecze kontrolne. 26 sierpnia we Wrocławiu rozegramy pierwsze spotkanie z zespołem z zaplecza ekstraklasy – Gwardią Wrocław, a dwa dni później (28 sierpnia) w Dobrodzieniu – mecz rewanżowy. Również piąty tydzień przygotowań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwieńczy dwumecz towarzyski, tym razem zmierzymy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwsze spotkanie rozegramy 2 września o godz. 17:00 na terenie rywala, drugi mecz dzień później o godz. 18:00 w Strzelcach Opolskich. Kolejnym plusligowym rywalem, który sprawdzi dyspozycję ekipy trenera Cretu będzie GKS Katowice. Mecze z zespołem ze Śląska zaplanowano na 10-11 września, podobnie jak w przypadku wcześniejszych spotkań pierwszy mecz rozegramy na terenie przeciwnika (w Katowicach), a drugie spotkanie w województwie opolskim (w sobotę 11 września – w Głogówku, w ramach rywalizacji o Puchar Gminy Głogówek).

Przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również udział w Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka i Zdzisława Kiczyńskiego, rozgrywanym w Nysie, którego uczestnikami obok naszego zespołu będą Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel i Cuprum Lubin (16-17 września). Zwieńczeniem przygotowań kędzierzynian będzie natomiast udział w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Rozgrywany w Zalasewie memoriał zaplanowany został na tydzień przed rozpoczęciem zmagań PlusLigi (25-26.09). W półfinale turnieju zagramy z Projektem Warszawa. Zwycięzca meczu w niedzielę zmierzy się z wygranym drugiego półfinału (Sir Safety Perugia/ Aluron CMC Warta Zawiercie), przegrany – powalczy o brąz.

Mecze kontrolne z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wpisują się w projekt #JurajskaTour, organizowany przez partnera Klubu firmę Jurajska. Podczas wybranych meczów z udziałem kibiców w specjalnie przygotowanych punktach prowadzona będzie bezpłatna dystrybucja wody Jurajska. O szczegółach, które mecze będą objęte projektem, będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

Plan meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

26 sierpnia, Wrocław: Gwardia Wrocław – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

28 sierpnia, Dobrodzień: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Gwardia Wrocław

2 września, Zawiercie: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

3 września, Strzelce Opolskie: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie

10 września, Katowice: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

11 września, Głogówek: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

16-17 września, Nysa: Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka i Zdzisława Kiczyńskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel i Cuprum Lubin

25-26.09 września, Zalasewo: XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Sir Safety Perugia i Projekt Warszawa)

Źródło: zaksa.pl

814
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

W pierwszy weekend października rusza siatkarska PlusLiga. Tytułu mistrza kraju bronić będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sport

W piątek 16 września o godz. 18:00 w Brukseli odbyło się losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Sport

Kamil Semeniuk został wybrany najlepszym siatkarzem 2022 roku Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

Sport

Mural poświęcony sukcesom siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA powstał na murach