Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Przygotowania do sezonu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – plan spotkań kontrolnych

Podopieczni Gheorghe Cretu rozpoczęli trzeci tydzień przygotowań do sezonu 2021/2022.

Walka o finał przedłużona, rywalizacja wraca do Kędzierzyna-Koźla.

Podopieczni Gheorghe Cretu rozpoczęli trzeci tydzień przygotowań do sezonu 2021/2022. Jeszcze w tym miesiącu nasz zespół rozegra pierwsze mecze kontrolne, przed ZAKSĄ również turnieje towarzyskie.

Kędzierzynianie okres przygotowawczy, podobnie jak w zeszłym roku, rozpoczęli na piasku, łącząc treningi na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy stadionie „Kuźniczka” z jednostkami treningowymi na siłowni. Następnie po kilku dniach szlifów nasz zespół wziął udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Podopieczni Gheorghe Cretu kontynuują ten cykl przygotowań, jednak już w tym tygodniu nasz zespół przeniesie się do HWS „Azoty”.

W czwartym tygodniu przygotowań ZAKSĘ czekają pierwsze mecze kontrolne. 26 sierpnia we Wrocławiu rozegramy pierwsze spotkanie z zespołem z zaplecza ekstraklasy – Gwardią Wrocław, a dwa dni później (28 sierpnia) w Dobrodzieniu – mecz rewanżowy. Również piąty tydzień przygotowań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwieńczy dwumecz towarzyski, tym razem zmierzymy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwsze spotkanie rozegramy 2 września o godz. 17:00 na terenie rywala, drugi mecz dzień później o godz. 18:00 w Strzelcach Opolskich. Kolejnym plusligowym rywalem, który sprawdzi dyspozycję ekipy trenera Cretu będzie GKS Katowice. Mecze z zespołem ze Śląska zaplanowano na 10-11 września, podobnie jak w przypadku wcześniejszych spotkań pierwszy mecz rozegramy na terenie przeciwnika (w Katowicach), a drugie spotkanie w województwie opolskim (w sobotę 11 września – w Głogówku, w ramach rywalizacji o Puchar Gminy Głogówek).

Przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również udział w Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka i Zdzisława Kiczyńskiego, rozgrywanym w Nysie, którego uczestnikami obok naszego zespołu będą Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel i Cuprum Lubin (16-17 września). Zwieńczeniem przygotowań kędzierzynian będzie natomiast udział w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Rozgrywany w Zalasewie memoriał zaplanowany został na tydzień przed rozpoczęciem zmagań PlusLigi (25-26.09). W półfinale turnieju zagramy z Projektem Warszawa. Zwycięzca meczu w niedzielę zmierzy się z wygranym drugiego półfinału (Sir Safety Perugia/ Aluron CMC Warta Zawiercie), przegrany – powalczy o brąz.

Mecze kontrolne z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wpisują się w projekt #JurajskaTour, organizowany przez partnera Klubu firmę Jurajska. Podczas wybranych meczów z udziałem kibiców w specjalnie przygotowanych punktach prowadzona będzie bezpłatna dystrybucja wody Jurajska. O szczegółach, które mecze będą objęte projektem, będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

Plan meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

26 sierpnia, Wrocław: Gwardia Wrocław – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

28 sierpnia, Dobrodzień: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Gwardia Wrocław

2 września, Zawiercie: Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

3 września, Strzelce Opolskie: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie

10 września, Katowice: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

11 września, Głogówek: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

16-17 września, Nysa: Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka i Zdzisława Kiczyńskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Stal Nysa, Jastrzębski Węgiel i Cuprum Lubin

25-26.09 września, Zalasewo: XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Sir Safety Perugia i Projekt Warszawa)

Źródło: zaksa.pl

1106
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Dziś, 6 września, drużyny PSG Stal Nysa i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotkały się na wspólnym treningu przygotowawczym do sezonu 2023/2024.

Sport

W poniedziałek 14 sierpnia siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024. Przed naszym zespołem

Sport

Skład Zwycięzców Ligi Mistrzów na sezon 2023/2024 uzupełnia reprezentant Norwegii– Andreas Takvam. – Szansa gry w takiej drużynie daje

Wiadomości

W sobotę 22 lipca o godzinie 21:30 nasi strażacy zostali zadysponowani do niebezpiecznego pożaru składowiska odpadów chemicznych w